Zavřít reklamu

Windows 11 – právě to je termín, který od včerejška rezonuje takřka celým internetem. Ačkoliv Microsoft tento systém prozatím oficiálně nepředstavil, již nyní o něm můžeme najít poměrně dost informací, a to včetně uniklých snímků či videí. Na těch se odhaluje očekávaná podoba systému a jeho uživatelské prostředí. Netrvalo to dlouho a samozřejmě se do diskuze vložili i jablíčkáři, kteří s důvtipem upozornili na lehké podobnosti s jablečným macOS.

Windows 11
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Nová verze systému od Microsoftu, Windows 11, by měla nabídnout vylepšené uživatelské prostředí, což prokazují například zmiňované snímky a videa. Obecně lze říct, že se tento gigant chystá svůj systém zjednodušit a zpříjemnit tak jeho používání méně zkušeným uživatelům. Z doposud známých informací je patrné, že „jedenáctka“ kombinuje prvky ze systému Windows 10X, který byl představen v roce 2019, k čemuž přidává nové nápady. Na první pohled si můžete povšimnout změn na straně hlavního panelu, který se nenápadně přibližuje podobě Docku ze zmiňovaného macOS. Pro Windows je ale doposud typické, že ikony zobrazuje ihned vedle hlavní ikony Start přímo zleva (což samozřejmě lze změnit). Na uniklých snímcích je ale hlavní panel zobrazen uprostřed. Tvrdit ale, že Microsoft kopíruje Apple, rozhodně není na místě. Jedná se pouze o podobnost a prostou evoluci v uživatelském prostředí.

Další změna by měla přijít v podobě nabídky Start, která se zbaví dlaždic, které přišly spolu s Windows 10. Namísto toho se zde budou zobrazovat připnuté aplikace a poslední soubory. Microsoft se nadále chystá vsadit na zakulacené okraje oken a na návrat widgetů. Kdy ale dojde k oficiálnímu odhalení systému Windows 11 je prozatím samozřejmě nejasné. Poměrně důvěrné zdroje, v čele s portálem The Verge, každopádně hovoří o odhalení během speciální akce 24. června.

Zvuk při spuštění systému Windows 11:

První pohled na systém Windows 11:

Diskuze k článku

    Nevypadá to špatně. Jen nechápu, proč se vrací k zakulaceným rohům, když od nich s fanfárama utíkali. Visty + sedmičky byly hezky kulaté. Osmičky a desítky hranaté a teď zase ta změna zpět.

    Zakulacené rohy se mi sice líbí víc ale přijde mi to zvláštní. Prvni od nich utekli, protože to už nebylo „moderní“ a najednou se k nim vrací, protože zase moderní jsou.

    Nojo, na trojúhelníky se to asi udělat nedá, tak kam jinam se od hran posunout, než zase ke kulatejm okrajům:D Každopádně diskuze o kopírování už jsou naprosto zbytečné. Celé Windows jsou původně zkopírované, takže všechno potom, to už je jedno:)

celý text

Čtěte více