Zavřít reklamu

Již příští týden, konkrétně od 7. do 11. června, nás čeká další ročník pravidelné vývojářské konference Applu, tedy WWDC21. Než se jí dočkáme, budeme si na stránkách Jablíčkáře připomínat její bývalé ročníky, především ty staršího data. Zavzpomínáme ve stručnosti na to, jak uplynulé konference probíhaly a jaké novinky na nich Apple představil.

WWDC 2009 se konala ve dnech 8. – 12. června, a stejně jako v případě předchozího ročníku se i tentokrát jejím dějištěm stalo Moscone Center v kalifornském San Franciscu, a i tato konference zaznamenala obrovský zájem a zcela naplněnou účastnickou kapacitu. Mezi novinky, které Apple na této konferenci představil, patřil nový iPhone 3GS, operační systém iPhone OS 3, 13” MacBook Pro nebo třeba aktualizované verze 15” a 17” MacBooku Pro. Tato konference se od předchozích ročníků lišila tím, že diváky provázel průběhem její úvodní Keynote tehdejší senior viceprezident produktového marketingu Phil Schiller – Steve Jobs měl v té době totiž již od počátku roku zdravotní přestávku.

Operační systém iPhone OS 3 nebyl pro vývojáře v době konání konference žádnou novinkou, protože jeho vývojářská betaverze byla k dispozici již od března. V průběhu Keynote došlo nicméně k představení jeho verze pro veřejnost, kterou Apple vypustil do světa týden po skončení WWDC. iPhone 3GS, který byl další představenou novinkou, nabídl uživatelům vylepšený výkon a vyšší rychlost, a úložiště tohoto modelu se zvýšilo na 32 GB. Došlo také ke zlepšení signálu a dalších funkcí, a displej tohoto modelu se dočkal nové oleofobní vrstvy. iPhone 3GS byl také prvním jablečným smartphonem, který nabídl podporu pro nahrávání videa. MacBooky Pro poté dostaly displej s LED podsvícením a Multi-Touch trackpad, vylepšené 13” a 15” modely se kromě jiného dočkaly například i slotu pro SD kartu.

.