Zavřít reklamu

Apple sice má své Apple Watch, ale přece jen se jedná o poměrně drahé zařízení, které je navíc hodně komplexní. Xiaomi Mi Smart Band 6 je jednoduchý a především cenově dostupný fitness náramek, který může mnohým uživatelům, jenž nepotřebují přehnané funkce, stačit. Kdyby mu přinesl Apple svou alternativu, mohlo by se jednat o prodejní hit.

mi-smart-Band-6-xiaomi
Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Xiaomi Mi Smart Band 6 má úhlopříčku svého AMOLED displeje 1,56“, jeho rozlišení je 486 × 152 bodů při 326 pixelů na palec s maximálním jasem až 450 nitů. Navíc je krytý temperovaným sklem, které by mělo vydržet i hrubší zacházení. Náramek umí rozpoznat šest aktivit, přičemž dalších 30 si můžete zapnout ručně. Patří mezi ně i tanec nebo box. I když nedisponuje GPS, pořád nabízí měření srdeční frekvence a nově i okysličení krve SpO2.

V jednoduchosti může být krása 

Ostatní věci přejímá z předchozích generací, takže zde najdete i monitoring spánku se zobrazením jeho fází, menstruační kalendář a samozřejmě úzkou provázanost s mobilním telefonem – náramek vás informuje o všech notifikacích. A není tohle přesně to, co by nenároční uživatelé uvítali i z dílny Applu? Cena Xiaomi Mi Band 6 je oficiálně pro Evrop stanovena na 44,99 euro, což v přepočtu vychází zhruba na 1 190 korun. Předchozí generace se nejen v Česku prodávaly jako na běžícím páse, a to právě za cenu novinky. Cena s postupem času ještě padala.

xiaomi-mi-band-6
Zdroj: letemsvetemapplem.eu

Apple Watch je komplexní zařízení, určené k mnoha aktivitám a příležitostem. Fitness náramek má být jednouché zařízení, do kterého si zpravidla neinstalujete nové aplikace a nijak nerozšiřujete jeho funkčnost. Díky tomu si může dovolit i vyšší výdrž na nabití. Apple Watch musíte nabíjet každý den, Xiaomi Mi Smart Band 6 stačí nabít jednou za 14 dní.

Možná obdoba náramku Xiaomi Mi Smart Band 6 v podání Applu 

Hodinky Applu jsou nejprodávanějšími na světě, a to nehledě na třídění na chytré a hloupé. Společnosti by stačilo málo a mohla by plně opanovat i nižší segment, tedy právě ten, do kterého spadají fitness náramky. Ty se cenově pohybují od pár stokorun do několika málo tisíc. Aktuálně nejlevnější Apple Watch jsou už poněkud archaicky vypadající Series 3, které technologické nároky dnešní doby už navíc úplně nezvládají a spekuluje se o jejich vyřazení z prodeje. V menší variantě vás vyjdou na 5 790 Kč.

Kdyby Apple nasadil cenu svého náramku kolem třech tisíc, měl by zaděláno na hit. Přitom by se nemuselo jednat o nijak složité zařízení, které by samozřejmě mělo další potenciál v prodeji tuny dalšího příslušenství, jakým by byly vyměnitelné náramky atd. Jen by to chtělo polevit ze svých nároků a nesnažit se prodávat jen to technologicky nejdokonalejší zařízení. 

Xiaomi Mi Band 6 si budete moci předobjednat zde

Diskuze k článku

    No fuj
    Jen by to chtělo polevit ze svých nároků a nesnažit se prodávat jen to technologicky nejdokonalejší zařízení.

    Ale takhle to nefunguje ;) Sám vyrábím exkluzivní záležitosti na zakázku a jsem v tom nejlepší právě jen díky tomu, že držím tak vysokou úroveň i když je to složitější na výrobu. Když udělám dostupnější produkt za méně, tak spadnutí mezi tu směsku a má tvorba ztratí význam. Špatně se to vysvětluje, musí se v tom člověk pohybovat :).

    Souhlasím, že mne osobně by dával kompaktní náramek od Applu mnohem větší smysl než hodinky a to i třeba za stejnou pořizovací cenu. Stačí mi cihla v kapse, nepotřebuji další na ruce.

celý text

Čtěte více