Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi majitele Apple Watch, s velkou pravděpodobností také tyto své chytré hodinky využíváte při cvičení. Sledování cvičení prostřednictvím Apple Watch je samo o sobě snadné, přesto se ale jistě vyplatí znát pár triků, se kterými bude tato činnost ještě efektivnější.

Ještě více druhů cvičení

Pokud patříte mezi čerstvé majitele Apple Watch, možná přemýšlíte nad tím, jak na hodinkách zahájit cvičení, které okamžitě nevidíte v přehledu. Zatímco v předchozích verzích watchOS byla k dispozici varianta Jiné, v novějších verzích již máte v nabídce mnohem více druhů cvičení včetně tance nebo třeba vychladnutí. Pokud tedy bezprostředně na hlavní stránce s nabídkou cvičení nevidíte to, které chcete zahájit, zajeďte až zcela dolů a klepněte na Přidat cvičení. Vyberte požadované cvičení a zahajte jej obvyklý způsobem.

Přidejte další aktivitu ke cvičení

Pokud se vaše cvičení skládá – stejně jako u řady jiných lidí – z více různých druhů aktivity, nemusíte ukončovat a opět začínat každou aktivitu zvlášť. Pokud například začínáte kardiem a chystáte se přejít k posilování, zahajte na svých Apple Watch nejprve kardio. Poté posuňte displej hodinek směrem doprava a klepněte na zelenou ikonku “+” s nápisem Nové – pak už jen stačí zahájit další cvičení.

Nerušit při cvičení

Když jste zrovna v tom největším fitness zápalu, jistě si nepřejete, aby vás rušily příchozí hovory nebo notifikace. Pokud chcete, aby se při zahájení vašeho cvičení automaticky aktivoval režim Nerušit, spusťte na spárovanému iPhonu aplikaci Watch, kde klepnete na Obecné -> Nerušit. V této sekci poté aktivujte možnost Nerušit při cvičení.

Využijte komplikace

Komplikace jsou skvělá věc, díky které můžete třeba zahájit cvičení přímo z displeje vašich Apple Watch, nebo mít například vždy dokonalý přehled o tom, jak si vedou vaše kroužky. Každý ciferník nepodporuje komplikace, ale napříkad Infograf či Modulární infograf je v tomto směru sázkou na jistotu. Pro přidání komplikace na ciferník vašich Apple Watch nejprve vybraný ciferník dlouze stiskněte a poté klepněte na Upravit a posuňte ciferník k sekci Komplikace – poté stačí už jen vybrat danou komplikaci.

Automatické rozpoznání cvičení

Apple Watch kromě jiného disponují také funkcí automatického rozpoznání cvičení. Když tedy zahájíte například venkovní chůzi nebo třeba venkovní běh. Díky této funkci předejdete situaci, kdy si třeba po deseti minutách běhu uvědomíte, že jste na vašich Apple Watch nezahájili cvičení. Pro aktivaci automatického rozpoznání cvičení spusťte na svých Apple Watch Nastavení -> Obecné -> Cvičení, kde aktivujete funkci Připomínka zahájení cvičení. Zde můžete také aktivovat připomínku ukončení cvičení.

.