Zavřít reklamu

Ještě před několika měsíci se to zdálo jako čisté sci-fi. S úderem půlnoci 11. června 2013 byl spuštěn web na doméně yelp.cz. Tímto poměrně neočekávaným krokem se Česká republika stala 22. zemí, ve které bude americká firma působit a čeština třináctým podporovaným jazykem.

České stránky yelp.cz při svém debutu nabízejí poměrně překvapivé a rozsáhlé množství informací.

Yelp zakoupil databázi podniků od (nejmenované) třetí strany, aby mohl odstartovat jejich recenzování. Navíc ještě před spuštěním služby získal několik (zřejmě několik desítek) recenzentů, díky kterým už je u řady míst podrobné hodnocení hotové.

iDNES.cz

Stránky společnosti Yelp fungují jako sociální síť a také jako jedna obrovská databáze recenzí restaurací, obchodů nebo služeb. Podle hodnocení ostatních uživatelů si tak můžete vybrat podnik, kde povečeříte nebo najdete řemeslníka ve svém nejbližším okolí. Své hodnocen í může přidávat každý. Tyto údaje ve svých mapách a v technologii Siri používá i Apple.

Viceprezidentka Yelpu pro nové trhy Miriam Warrenová v rozhovoru pro E15.cz prohlásila:

„Bude zde ale relevantní naše spolupráce s Applem.“

9. 7. 2013 byla aktualizová aplikace Yelp a díky tomu ji můžete použivat i ve své mateřštině.
[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/yelp/id284910350?mt=8″]

Diskuze k článku

    Klobouk dolů, při spuštění mít vše počeštěno (to co jsem prolezl) a to i včetně hlasového ověření majitele provozovny přes tel. to jsem nečekal. Jen aby se to rozšířilo a objevilo i na mapách Apple.

    Jsem rád, že služba dorazila, ale na mojí mapě jsou zatím jen samé soukromé osoby v rodinných domcích a minimum restaurací např… (Liberec). Snad se to brzy rozroste..

    jo, docela nechapu ten zdroj dat. ono to asi vzalo ze spatne databaze. jsou to sidla podniku – majitelu, nikoliv provozovny. takze vsechno jsou soukrome adresy. aplikace momentalne totalne k nicemu.

    by me zajimalo odkud to bere informace. v nasem dome ma byt restaurace, to je pro me po dvaceti letech novinka :D akorat ma nejakej soused na tu adresu zaregistrovany podnikani v nejakych dekoracich pro takove podniky(?). Jde ten zaznam nejak navrhnout na odstraneni??? stejne tak v okoli je alespon deset hospod/restauraci a v yelpu neni ani jedna!

    Ta restaurace, to bude mozna MAMAhotel?! Sorry vtipek. ;o) Kazdopadne, neni to jen o restauracich, barech, ale i zivnostnicich, atd. Je pravda, ze nektera restauracni zarizeni jsou zatim vedena pod jmenem majitelu. Odstranit nekym to asi jen tak nejde(nevim), upravit informace jde, poloha je vazana na adresu kterou zadate. Je to u nas v oficialnim provozu druhy den, takze se nebojim ze se to casem zlepsi.

celý text

Čtěte více