Zavřít reklamu

Dnešní den mělo v kalendáři rozhodně zakroužkováno mnoho jablečných příznivců. Důvod byl v tomto případě prostý – jeden z hlavních leakerů se totiž na svém Twitteru pochlubil tím, že bychom se právě dnes měli prostřednictvím tiskové zprávy dočkat představení Apple Watch Series 6 a k tomu také nového iPadu Air. Po 15:00, kdy mělo k publikaci tiskové zprávy dojít, však bylo ticho po pěšině. Na Twitteru se pouze za hashtagem #AppleEvent objevilo logo  – k ničemu dalšímu v tu dobu nedošlo. Po několika hodinách však byly touhy jablíčkářů alespoň trochu uspokojeny – Apple totiž rozeslal pozvánku na svou zářijovou konferenci, na které tradičně představuje nové iPhony.

Příznivci jablečné společnosti tedy zprvu skákali radostí do nebes, každopádně to nakonec vypadá, že se představení iPhone 12 na zmíněné konferenci, která se bude konat 15. září, nedočkáme. Postupně tento názor sdílí více a více informačních zdrojů a vše tak nějak do sebe zapadá. Prvně je nutné zmínit několik měsíců starou informaci, ve které jsme byli informováni o tom, že se hromadná produkce iPhonů, kvůli koronaviru, o několik týdnů odkládá. To ostatně nedávno potvrdil například i Broadcom, u něhož si Apple v porovnání s minulými lety objednal určité čipy o něco později. Apple by sice mohl iPhone i přesto pouze představit s tím, že by byl dostupný až za několik měsíců, každopádně uznejte sami, že to příliš nedává smysl. Po odeslání pozvánek na konferenci, která se odehraje 15. září, se na internetu začaly objevovat ještě další zajímavé poznatky.

Přichystané živé vysílání pro nadcházející jablečnou konferenci obsahuje zmínky o Apple Watch Series 6

Na konferenci, která se odehraje již za týden, by měl Apple s největší pravděpodobností představit hlavně Apple Watch Series 6. Jak už to bývá ve zvyku, tak si Apple po odeslání pozvánek na konferenci na YouTube nachystá živý přenos. Pokud jste někdy na YouTube nahrávali video, tak nejspíše víte, že pro jednodušší dohledatelnost byste měli zadat štítky, tedy jakési slova či termíny, pomocí kterých bude vaše video či živý přenos jednodušeji dohledatelný. Tyto štítky nejsou klasicky na YouTube viditelné, každopádně se stačí podívat do zdrojového kódu, kde je vcelku jednoduše najdete. K předpřipravenému živému přenosu je přiřazeno hned několik štítků a většina z nich je všeobecných – například iPhone, iPad, Mac, MacBook, a tak dále. Kromě těchto obecných štítků zde ale najdete také štítek velmi konkrétní, který nese název Series 6. Právě tento štítek značí prakticky stoprocentně představení Apple Watch Series 6 na chystané jablečné konferenci – Series 6 totiž v názvu žádný jablečný produkt, kromě Apple Watch, nemá.

apple event 2020 youtube štítky
Zdroj: macrumors.com

Apple však v tomto případě naráží na malý problém. Jak jistě víte, tak už po dobu několika měsíců jsou k dispozici beta verze nových operačních systémů, které Apple automaticky předinstalovává do nových produktů. To znamená, že by Apple Watch Series 6 měly dostat watchOS 7 a iPhony 12 poté přímo iOS 14. Problém je však v tom, že pro fungování watchOS 7 je nutné mít na iPhone nainstalovaný iOS 14 – se starší verzí iOS 13 systém watchOS 7 nefunguje. Vzhledem k tomu, že se letos dočkáme představení Apple Watch Series 6 dříve než samotných iPhonů 12, tak Apple bude muset do Series 6 předinstalovat již rok starý watchOS 6, který si poté budou uživatelé schopni aktualizovat. Kdyby došlo k vydání Series 6 s watchOS 7, tak by hodinky někteří uživatelé po zakoupení nemohli používat, jelikož rozhodně ne každý funguje na beta verzi iOS 14. Ve hře je ještě možnost, že Apple oba dva systémy, tedy iOS 14 a watchOS 7, vydá již brzy pro veřejnost, díky čemuž by nemusel na Series 6 předinstalovat watchOS 6 – každopádně je tato situace velmi nepravděpodobná.

watchOS 7:

Asi se teď ptáte, jak to vůbec bude s představením toho nejhlavnějšího, tedy iPhonů. Podle minulých informací měla konference, určená k představení iPhonů, proběhnout na přelomu září a října – takové byly predikce před oznámením zmíněné konference. S největší pravděpodobností se tedy představení nových iPhonů dočkáme až někdy v říjnu, jelikož je nepravděpodobné, aby Apple přišel se dvěma konferencemi s tak malým odstupem. Napovídá tomu i fakt, že prozatím stále nedošlo k zahájení masové produkce nových iPhonů – Apple si tedy rozhodně dává na čas a nespěchá. Nyní je tedy prakticky jasné, že se 15. září dočkáme představení Apple Watch Series 6. Kromě hodinek bychom se sekundárně na této konferenci mohli dočkat představení nového iPadu Air. Nových iPhonů se poté nejspíše dočkáme v říjnu na zvláštní jablečné konferenci. Máte na tuto situaci stejný názor, anebo se v něčem liší? Dejte nám to vědět do komentářů.

Koncept iPhone 12:

.