Zavřít reklamu

Další pracovní týden je úspěšně za námi a nyní následují opět dva dny volna. Ještě před tím, než se rozhodnete natěšeni na víkend ulehnout do postele, tak si přečtěte v tomto týdnu poslední IT souhrn. Konkrétně se dnes podíváme na nové omezení, které Facebook přidal do Messengeru, dále se budeme věnovat společnosti Broadcom, konkrétně zvýšení výroby čipů, a v posledním odstavci si řekneme více o rozšíření herní služby GameClub. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Messenger přichází s novým omezením

Začátkem letošního roku se v Indii začaly šířit různé výhružné zprávy. V těchto zprávách, které se hromadně šířily na WhatsAppu, se měly objevit falešné informace o tom, že určití muži unesli několik dětí. Mnoho těchto „únosců“ bylo bohužel těžce zraněno a 12 lidí bylo dokonce zabito. WhatsApp proto v červenci přispěchal s aktualizací, ve které omezil přeposílání zpráv jen na několik málo kontaktů, čímž zamezil dalšímu hromadnému šíření falešných zpráv. Právě tento zastrašující příklad ukázal, jak nelítostné dokáží v některých případech sociální sítě být.

WhatsApp však samozřejmě není jedinou aplikací, ve které je možné hromadně přeposílat zprávy – a Facebook si to naštěstí uvědomuje. Dnes jsme se dočkali aktualizace jeho Messengeru, do kterého bylo, stejně jako před několika měsíci do WhatsAppu, přidáno omezení pro hromadné přeposílání zpráv. Po instalaci nové aktualizace budou uživatelé schopni hromadně rozeslat jednu zprávu maximálně pěti kontaktům – a je jedno, zdali se bude jednat o jedince, nebo skupiny. Facebook se dle jeho slov snaží o to, aby byly všechny jeho platformy co možná nejbezpečnější, a proto se zmíněným omezením přispěchal i do Messengeru. Kromě šíření falešných a výhružných zpráv se tímto zamezí také hromadnému šíření zpráv, které mají co dočinění s volbami prezidenta ve Spojených státech amrických.

messenger limit přeposlání
Zdroj: macrumors.com

Broadcom potvrzuje zvýšení výroby čipů

Před několika dny se na internetu objevily zprávy o tom, že měla údajně společnost Broadcom výrazně zvýšit produkci jeho čipů. Dnes tuto informaci vypustil také samotný Broadcom, takže byly předchozí zprávy potvrzeny. Analytici jsou si prakticky na sto procent jistí tím, že objednávka, kvůli které byl Broadcom nucen zvýšit výrobu čipů, pochází od samotného Applu, a že všechny tyto čipy poputují do iPhonů 12. Na tom samozřejmě není nic zvláštního, každopádně v minulých letech tyto objednávky od Applu přišly o něco dříve, kvůli čemuž začal Broadcom také dříve s produkcí čipů. Z toho vyplývá, že letošní iPhony 12 budou s největší pravděpodobností představeny o něco později, což ostatně potvrdil i CFO Applu, Luca Maestri. Podle Broadcomu se dočkáme nových iPhonů o pár týdnů později, nejspíše tedy v říjnu.

broadcom
Zdroj: Broadcom

Herní služba GameClub se rozšiřuje

Pokud patříte mezi vášnivé mobilní hráče, tak jste dost možná už slyšeli o službě GameClub. Tato služba je stará skoro jeden celý rok, za který si vysloužila mnoho předplatitelů. Dnes služba GameClub prohlásila, že se chystá rozšířit své pole působnosti – konkrétně má v plánu přinést hráčům obsah z PC na mobilní platformy. Kromě toho už byly dokonce i oznámeny tři hry, které se dočkají své verze pro mobilní zařízení. Jedná se o Tokyo 42, Ancestors Legacy a Chook & Sosig: Walk the Plank. Těchto tří her se v rámci služby GameClub dočkáme již letos na podzim, a to jak pro iOS, tak pro Android. Dále GameClub oznámil také příchod nového obsahu do již existujících her, například nové úrovně a hrací módy do Breach & Clear. GameClub nabízí, podobně jako Apple Arcade, přes 100 her, které jsou k dispozici bez dalších nákupů přímo v jednotlivých hrách. To znamená, že zaplatíte předplatné pouze GameClubu, a poté už nezaplatíte v rámci samotných her ani korunu. GameClub vychází na 4.99 dolarů na měsíc až pro 12 členů rodiny.

Herní službu GameClub si můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.