Zavřít reklamu

Tisková zpráva: I tentokrát čekají aktuální data, nejnovější trendy i veleúspěšné projekty ze světa mobilního internetu, mobilních aplikací, analytiky i zpracování dat. Přijďte si 23. září pro​ pořádnou dávku inspirace.

Jak zadávat, vyvíjet a následně testovat mobilní aplikace? Jak vypadá mobilní analytika nové generace? Jaké nás čekají právní změny při zpracování dat? Jaká je do budoucna role operátora v celém mobilním ekosystému? Jaká jsou aktuální data mobilní návštěvnosti a kolik peněz se točí v mobilní inzerci? A co vlastně lidé​ chtějí mít ve svém telefonu? Na to a řadu dalších otázek odpoví zářijová konference Mobile Internet Forum.

mobile internet forum
Zdroj: mobile internet forum

Data a trendy ze světa mobilních aplikací ukáže Mobile Internet Forum 2021

Za každou novou mobilní aplikací je nápad. A za každým takovým nápadem je inspirace. Přijďte ji načerpat a setkat se s odborníky na novinky v oblasti mobilních aplikací a internetu.

Na 14. ročníku konference Mobile Internet Forum vás i tentokrát čekají aktuální data, nejnovější trendy i veleúspěšné projekty ze světa mobilního internetu, mobilních aplikací, analytiky i zpracování dat. Přijďte si 23. zářípro​ pořádnou dávku inspirace.

Témata konference:

 • Mobilní návštěvnost a objem mobilní inzerce
 • Trh mobilních operátorů a jejich úloha v mobilním ekosystému
 • Zkušenosti z vývoje a implementace mobilních aplikací
 • Zadávání výroby mobilních aplikací interně i externě
 • Co s sebou vlastně nese vývoj licencovaného softwaru?
 • Nová generace mobilní analytiky a její nástroje
 • Pohled legislativy na práci s daty
 • Audio platformy na vyžádání
 • Chytrá komunikace měst – Můj rozhlas a platforma Bolt
 • Osobní asistent pro nakupování Moje Makro od AppElis
 • Know – how inovativních aplikací: Digital Green Passport, aplikace Záchranka

Ukázka konkrétních přednášek:

Jak zadávat, vyvíjet a testovat mobilní aplikace

Dominik Veselý z Ackee představí aktuální trendy ve vývoji mobilních aplikací a na příkladech z praxe vysvětlí, jak je zadávat ať už interně nebo externě, kdy vyvíjet nativně nebo jaké nástroje používat.

O tom, proč se ČSO​B rozhodla vyvíjet své mobilní bankovnictví v kontinuálním dialogu se svými klienty a jaké má tenhle přístup výhody, bude mluvit Lída Hašková v tandemu s UX/UI expertem Ondřejem Strakou z eMan.​

Trh mobilních operátorů, mobilní návštěvnost a inzerce

Koronavirová krize nám pořádně vychýlila statistiky, co se týče konzumace internetu, konkrétního obsahu i množství času stráveného on-line. Jsme teď na cest​ě zpět? To, jak vypadá nový normál z pohledu mobilní návštěvnosti a mobilní inzerce, vám​ na konkrétních datech ukáží Tereza Tůmová a Petr Kolář ze Sdružení pro internetový rozvoj v České republice.

Pohled legislativy na práci s daty

Jak to vypadá s novou evropskou úpravou digitálních dat (ePrivacy)? Zaznamenali jste, že se změnila praxe ohledně cookies a že se letos Úřad zaměřil na obchodní sdělení, posílané prostřednictvím operátorů? Právní změny důležité pro práci s daty ukáže advokátka Petra Dolejšová.

Nová generace mobilní analytiky a vizualizace dat

Jiří Viták ze společnosti Digitální architekti představí mobilní analytiku nové generace, její marketingové využití a vizualizaci dat. Ukáže také základní fungování nástrojů jako Firebase, Google Analytics 4 či Smartlook, které výrazně usnadňují práci s daty. 

Chytrá komunikace měst

Mnoho měst pochopilo, že informace ze samosprávy musí přijít za lidmi, nikoliv naopak. To, jak funguje komunikace pomocí aplikace Mobilní rozhlas, a následné vyhodnocování kampaní a využití kontaktů bude od Ondřeje Švrčka z MUNIPOLIS zajisté inspirací i pro komerční využití. Od Romana Sysla uslyšíte, jak mohou data z mobilních aplikací pomáhat zlepšovat proměnu města, veřejné služby nebo dokonce infrastrukturu pomocí platformy Bolt.

A to rozhodně není všechno. Představíme mobilní aplikaci Digital Green Passport, která by měla usnadnit cestování po Evropě, aplikaci Záchranka, i průběh vývoje úspěšné retailové aplikace Moje Makro. Dozvíte se, co s sebou vlastně nese vývoj licencovaného softwaru.

Potkejte se s odborníky na svět mobilního internetu a mobilních aplikací osobně v pražském hotelu Jalta, už 23. září 2021. Kompletní program konference Mobile Internet Forum naleznete na stránkách TUESDAY.cz, kde se můžete pohodlně zaregistrovat.

mobile internet forum
Zdroj: mobile internet forum

Generálním partnerem konference je společnost eMan, mediálními partnery akce jsou Jablíčkář.cz a Letem světem Applem, Cnews.cz, SMARTmania.czMobilenet.cz, Dotekomanie.cz, produktovým partnerem EasyEvent. Organizátorem jsou server Lupa.cz a TUESDAY Business Network, produkci zajišťuje Internet Info.

Diskuze k článku

Diskuze není pro tento článek otevřena.

Čtěte více