iWant

YouTube pro iOS nově podporuje streamování vašeho hraní

iWant

iOS verze aplikace YouTube od nejnovější aktualizace podporuje streamování aplikací a vylepšené komunikace se svými diváky. Aplikace tak začala plně podporovat platformu ReplayKit, která je ke streamování obsahu primárně určena.

ReplayKit byl poprvé představen již před dvěma lety, s příchodem iOS 9. V tu dobu šlo o možnost, kterou mohli využívat především vývojáři, kterým bylo umožněno streamovat obsah obrazovky svým klientům při různých demonstracích novinek apod. V iOS 10 se poprvé objevila možnost streamování lokálního obsahu online.

Pokud chcete se streamováním na YouTube začít, je to poměrně snadné. Potřebujete iOS 10.2 nebo novější, kompatibilní iPhone, iPad či iPod Touch a poslední verzi aplikace YouTube pro iOS. Nejzapeklitější však bude podmínka o minimálním počtu odběratelů. Pokud chcete na YouTube streamovat, musíte mít na vašem kanále minimálně sto odběratelů.

Pokud všechny výše zmíněné podmínky splníte, můžete se vesele pustit do streamování přímo z vašeho zařízení. V nastavení je možné specifikovat nastavení kanálu a úroveň latence, od té normální, až po „ultra low“, při které by měla být reálná odezva streamu do dvou sekund. Co se vstupů týče, stream dokáže zaznamenávat jak to, co se děje na obrazovce, tak data z FaceTime kamery a zvukovou stopu z mikrofonu.

Aplikace YouTube je také skvěle připravena pro interakci s vašimi diváky. Díky velmi nízké latenci a novým možnostem komunikace s diváky je vše poměrně snadné, rychlé a efektivní. Streamování již také není omezené pouze na hry (skrze aplikaci YouTube Gaming). Můžete tak streamovat vše, co si zamanete (a co nebude porušovat EULA). Ať už půjde o hry, kreativní aplikace či různé návody.

Zdroj: 9to5mac