Zavřít reklamu

ARKit bude možná zajímavějším počinem, než si spousta uživatelů původně myslela. Nadšení z této nové technologie (a platformy obecně) se v posledních týdnech stupňuje s tím, jak se na webu objevují nové a nové aplikace, demoverze a další demonstrace toho, co všechno bude pomocí rozšířené reality možné. Stále jsme však doposud čekali na to, co s touto technologií dokáže větší vývojářské studio, respektive nějaký gigant, který bude schopný zajistit adekvátní vývoj. První náznaky se objevily včera v noci a my se tak můžeme podívat na některé demonstrace, za kterými stojí například IKEA.

Aplikace od Ikei umožní uživatelům umísťovat specifické části nábytku do svého pokoje. Za pomoci rozšířené reality tak bude možné si „vyzkoušet“, jak bude do místností daný nábytek pasovat. Ikea ve své aplikaci již něco podobného nabízela, nově by měla být funkcionalita podstatně propracovanější a užitečnější. Na začátku by se mělo v aplikaci nacházet zhruba dva tisíce kusů nábytku a počet bude vesele narůstat. Na demonstraci se můžete podívat na videu níže.

Za další aplikací stojí Food Network a v jejich provedení si můžete v rozšířené realitě připravit různé dezerty podle náhledů, které můžete následně upravovat, měnit apod. Po dokončení je možné si nechat připravit recept se seznamem reálných surovin, které na váš sestavený dezert budete potřebovat. V tomto případě se jedná spíše o takovou blbůstku, ukazuje ovšem potenciál služby.

Další příklad ukazuje pro změnu hru s názvem Arise. Jedná se v podstatě o interaktivní plošinovku, jejíž prostředí se projektuje do vašeho okolí. Video vypadá velmi zajímavě a mohlo by jít o zábavnou hříčku.

Za další hrou pak stojí AMC a nejedná se o nic jiného, než o AR verzi Walking Dead. Aplikace s názvem Walking Dead: Our World vás vtáhne do světa zombií a postav z oblíbeného seriálu. V rámci aplikace budete likvidovat „reálné“ zombíky a spolupracovat se známými postavami ze seriálu.

Kromě těchto videí se objevilo ještě pár dalších, které si můžete prohlédnout zde. Je zcela jasné, že o ARKitu toho v následujících týdnech ještě mnoho uslyšíme. Nedivil bych se, kdyby tomu Apple věnoval celý jeden panel na zářijové keynote. Však Tim Cook již delší dobu tvrdí, že rozšířená realita bude „další velká věc„.

.