Zavřít reklamu
iWant

YouTube testuje anonymní režim pro sledování videí

iWant

Pokud používáte, nebo jste někdy používali, prohlížeč Google Chrome, pravděpodobně jste zaregistrovali speciální anonymní režim, kterým tento prohlížeč disponuje. Nejedná se o nic neobvyklého, podobnou funkci nabízí naprostá většina internetových prohlížečů. Společnost Google se v oblasti anonymizace chystá zajít ještě o kus dál a testuje jakýsi anonymní režim na platformě YouTube.

Anonymní režim v prohlížečích je ideální v případech, kdy se chcete alespoň do jisté míry pohybovat po webu bez zanechávání větších stop. Prohlížeče v anonymním režimu neukládají historii prohlížení, neukládají cookies a zároveň neustále čistí cache, takže se v počítači o vaší aktivitě nikdo nedozví (váš provider na to má samozřejmě jiný názor, o tom však tento článek není). Nyní se něco velice podobného chystá i pro platformu YouTube, resp. její mobilní aplikaci.

V praxi by mělo být chování anonymního režimu v YouTube aplikace téměř totožné s tím v prohlížeči Chrome. Po zapnutí tohoto režimu dojde k dočasnému odhlášení uživatele (pokud byl do té doby přihlášený), aplikace nebude zaznamenávat a uchovávat údaje o aktivitě, prohlédnutá videa se nebudou nijak reflektovat do vašeho personalizovaného feedu apod. Po ukončení tohoto režimu budou všechny informace z celého období anonymního prohlížení odstraněny. Stejně jako v případě prohlížeče platí, že tento režim neslouží jako kompletní zástěrka pro vaše aktivity. Poskytovatelé internetových služeb a sítě, ke které jste připojeni, mohou relace stále dohledat. V zařízení jako takovém však nic k dohledání nebude. Anonymní režim pro YouTube se momentálně testuje a můžeme očekávat, že se v jedné z nadcházejících aktualizací objeví i v běžné veřejné verzi.

Zdroj: Macrumors