iWant

YouTube testuje anonymní režim pro sledování videí

iWant

Pokud používáte, nebo jste někdy používali, prohlížeč Google Chrome, pravděpodobně jste zaregistrovali speciální anonymní režim, kterým tento prohlížeč disponuje. Nejedná se o nic neobvyklého, podobnou funkci nabízí naprostá většina internetových prohlížečů. Společnost Google se v oblasti anonymizace chystá zajít ještě o kus dál a testuje jakýsi anonymní režim na platformě YouTube.

Anonymní režim v prohlížečích je ideální v případech, kdy se chcete alespoň do jisté míry pohybovat po webu bez zanechávání větších stop. Prohlížeče v anonymním režimu neukládají historii prohlížení, neukládají cookies a zároveň neustále čistí cache, takže se v počítači o vaší aktivitě nikdo nedozví (váš provider na to má samozřejmě jiný názor, o tom však tento článek není). Nyní se něco velice podobného chystá i pro platformu YouTube, resp. její mobilní aplikaci.

V praxi by mělo být chování anonymního režimu v YouTube aplikace téměř totožné s tím v prohlížeči Chrome. Po zapnutí tohoto režimu dojde k dočasnému odhlášení uživatele (pokud byl do té doby přihlášený), aplikace nebude zaznamenávat a uchovávat údaje o aktivitě, prohlédnutá videa se nebudou nijak reflektovat do vašeho personalizovaného feedu apod. Po ukončení tohoto režimu budou všechny informace z celého období anonymního prohlížení odstraněny. Stejně jako v případě prohlížeče platí, že tento režim neslouží jako kompletní zástěrka pro vaše aktivity. Poskytovatelé internetových služeb a sítě, ke které jste připojeni, mohou relace stále dohledat. V zařízení jako takovém však nic k dohledání nebude. Anonymní režim pro YouTube se momentálně testuje a můžeme očekávat, že se v jedné z nadcházejících aktualizací objeví i v běžné veřejné verzi.

Zdroj: Macrumors