Zavřít reklamu
iWant

Z Applu odchází tvůrce iMessage a FaceTime, připojí se ke startupu Layer

iWant

Apple ztrácí další klíčovou osobnost, tentokrát inženýra Andrewa Vyrrose, který stál za zrodem iMessage a FaceTime. Ačkoliv jeho odchod vyšel na veřejnost až včera poté, co jej oznámil sám Apple, Vyrros u společnosti nepracuje několik měsíců. Připojil se k nově vznikajícímu startupu Layer, který chce vytvořit komunikační standard pro aplikace, kde poskytne vlastní backend.

layer vyrros

Vyross se nepodílel pouze na dvou proslulých komunikačních službách, díky které si mohou uživatelé psát a volat přes internet na iOS a Macu bez větší námahy. Na svém kontě má také práci na push notifikacích, Game Center, iTunes Genius a Back to My Mac. U Applu strávil celkem pět let, ale předtím pracoval v Jobsově NeXTu přes dva roky. V meziobdobí pracoval také pro Yahoo nebo Xereox PARC.V Layer zaujme pozici CTO (Chief Technology Officer) a není jediná zajímavá osobnost ve svém oboru, jež se ke startupu připojila. Bude pracovat například s Jeremie Millerem, tvůrcem jazyka pro chat služby Jabber (na jehož základě funguje i Facebook Chat), Georgem Pattersonem, bývalým šéfem operací u OpenDN, nebo Ronem Palemrim, jedním z tvůrců Grand Central, ze kterého se stala po akvizici služba Google Voice.

Layer nemá být jen další proprietární chatovací služba, ale backend, který mohou ostatní vývojáři implementovat do svých aplikací pomocí několika málo řádků kódu. Layer se postará také o push notifikace, cloudovou synchronizaci, offline úložiště a další potřebné službu pro provoz IM. Tento backend bude Layer vývojářům nabízet za malý pravidelný poplatek.

Zdroj: The Verge