iWant

Služba Apple Pay Cash je dostupná v nové veřejné betaverzi iOS 11.2

iWant

Apple včera večer vypustil veřejnou betaverzi iOS 11.2 a do testování se tak zapojilo mnoho dalších uživatelů. Veřejná beta se od té vývojářské příliš neliší kromě jedné poměrně zásadní věci. S rozšířením beta testu i mezi veřejné testery se Apple rozhodl, že konečně spustí platební službu Apple Pay Cash, na kterou uživatelé čekají již několik měsíců. Tuto službu společnost Apple představila na letošní konferenci WWDC a mezi uživateli se setkala s nadšenou reakcí, jelikož umožní posílat „drobné“ pomocí klasických zpráv.

Zprovoznění Apple Pay Cash má ovšem jeden háček, díky kterému nás v ČR příliš zajímat nemusí. Služba je zatím dostupná pouze v USA. Pokud tedy za velkou louží žijete, od včerejšího večera se můžete zapojit do testování. Budete k tomu potřebovat zařízení podporující klasické Apple Pay a iOS 11.2 nebo watchOS 4.2. Co se týče podporovaných zařízení, služba bude fungovat na iPhonu SE/6 a novějším, iPadu Pro, iPadu 5. generace, iPadu Air 2. generace a iPadu Mini 3 a novějšího. Samozřejmostí je také podpora všech generací Apple Watch.

Pokud máte službu aktivní, zobrazí se vám její ikonka přímo při psaní zpráv. Po rozkliknutí ikonky v rámci konverzace stačí jen zadat částku, kterou chcete druhé straně poslat (nebo o ní požádat) a vše následně potvrdit. Pro používání Apple Pay Cash musíte mít zapnutou dvoufaktorovou autorizaci na svém Apple účtu. Maximální hodnota posílané/požadované částky jsou v současné době 3 000 dolarů.

Zdroj: 9to5mac