Zavřít reklamu

V současné době by se již dalo říci, že iPod od Applu má zřejmě dobu své největší slávy za sebou. Drtivá většina uživatelů totiž svou oblíbenou hudbu poslouchá na svých iPhonech prostřednictvím aplikací hudebních streamovacích služeb. Nikdy ale není na škodu zavzpomínat si na dobu, kdy byl svět fascinován každým nově vydaným modelem iPodu.

V druhé polovině února roku 2004 společnost Apple oficiálně zahájila prodej svého nového iPodu mini. Nový model hudebního přehrávače od Applu dělal skutečně čest svému jménu – vyznačoval se opravdu velmi drobnými rozměry. Disponoval 4GB úložiště a v době svého vydání byl k dispozici ve čtyřech různých barevných odstínech. Apple jej vybavil novým typem „klikacího“ kolečka pro ovládání, rozměry přehrávače činily 91 x 51 x 13 milimetrů, váha byla pouhých 102 gramů. Tělo přehrávače bylo vyrobené z hliníku, který se u Applu dlouhodobě těšil velké oblibě.

iPod mini byl ze strany uživatelů přijat s jednoznačným nadšením a stal se nejrychleji prodávaným iPodem své doby. V průběhu prvního roku od vydání se Applu podařilo prodat úctyhodných deset milionů kusů tohoto drobného přehrávače. Uživatelé si doslova zamilovali jeho kompaktní design, snadné ovládání i jasné barvy. Díky malým rozměrům se iPod mini rychle stal oblíbeným společníkem fitness nadšenců, kteří si jej brali na běžecké dráhy, na kolo i do posiloven – ostatně to, že je možné tento přehrávač nosit doslova na těle, jasně naznačil i samotný Apple, když spolu s tímto modelem uvedl na trh také nositelné příslušenství.

V únoru roku 2005 Apple vydal druhou a poslední generaci svého iPodu mini. Druhý iPod mini se na první pohled od „jedničky“ příliš výrazně nelišil, nabídl ale kromě 4GB také 6GB variantu, a na rozdíl od první generace nebyl k dostání ve zlatém provedení. Společnost Apple ukončila výrobu a prodej svého iPodu mini v září roku 2005.

.