Zavřít reklamu

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs zplodil celkem čtyři děti – Lisu Brennan-Jobs, Reea Jobse, Erin Sienu Jobs a nejmladší Eve Jobs. Nejmladší Eve sice ještě nedosáhla plnoletosti podle platných amerických zákonů, úspěch se jí ale odepřít rozhodně nedá.

Koně nadevše

Přestože je Eve Jobs dcerou jedné z nejvýznamnějších osobností ze světa technologií, v tomto oboru se vůbec nepohybuje. Podařilo se jí ale splnit si sen, který má řada (nejen) mladých dívek – věnovat se naplno jezdectví. A je v tomto oboru jednoznačně velmi úspěšná.

V březnu loňského roku získala Eve Jobs titul „jezdkyně měsíce“ v rámci Show Jumpong Hall of Fame. Eve Jobs se s úspěchem účastní skokových soutěží po celém světě, výjimkou nejsou významné události v Lexingtonu, Kentucky, Kanadě nebo Velké Británii. Jezdectví ale není jediným směrem, v němž nejmladší Jobsova dcera zaznamenává nemalé úspěchy  – je i velmi dobrou studentkou a byla přijata na Stanfordskou univerzitu v Kalifornii, která proslula tím, že v nedávné době přijala pouhých 4,7 % uchazečů.

Nejmladší dcera Steve a Laurene Powell Jobsových se narodila v roce 1998. Odmalička byla prý velmi cílevědomá a věděla, jak dosáhnout svého – Walter Isaascson uvedl v Jobsově životopise, že Eve neměla problém zavolat asistentce svého otce, aby se ujistila, že „má své místo v jeho kalendáři“. Rodiče Eve odjakživa podporovali, pokud jde (doslova) o její koníčky – v roce 2016 jí její matka zakoupila ranč ve floridském Wellingtonu za 15 milionů dolarů. V ranči je místo pro dvacet koní a dostatek prostoru pro trénink skoku.

Budoucí prezidentka? Proč ne.

„Dlouho mi trvalo, než se mi podařilo vyvážit přátele, školu a jezdectví, ale v průběhu let jsem přišla na to, že nejlepším způsobem, jak takovéto rovnováhy docílit, je stanovit priority tomu, co je pro vás skutečně důležité,“ uvedla Eve jobs v rozhovoru pro Upper Echelon Academy v roce 2016. V budoucnu by se Eve ráda zaměřila na svou kariéru vysokoškolské studentky a chtěla by se více věnovat i cestování.

 

Eve Jobs ale není jedinou „slavnou dcerou“, která se věnuje jezdectví. Koně si oblíbila i Georgina, dcera Michaela Bloomberga, dcera Billa Gatese Jennifer, Jessica Springsteen, dcera slavného amerického zpěváka, nebo dcera režiséra Stevena Spielberga Destry.

Eve Jobs ale není jedinou „slavnou dcerou“, která se věnuje jezdectví. Koně si oblíbila i Georgina, dcera Michaela Bloomberga, dcera Billa Gatese Jennifer, Jessica Springsteen, dcera slavného amerického zpěváka, nebo dcera režiséra Stevena Spielberga Destry. Jezdectví ovliňuje i Evein osobní život – jejím přítelem je mexický skokan a univerzitní student Eugenio Garza Pérez.

O budoucnost své dcery neměl Steve Jobs nikdy obavy – podle jeho vlastních slov má potenciál řídit nejen společnost Apple, ale klidně i celé Spojené státy: „Má tu nejsilnější vůli, kterou jsem kdy u dítěte viděl,“ řekl Jobs svému životopisci Walteru Isaacsonovi.

Zdroj: BusinessInsider

.