Zavřít reklamu

Dnešní díl našeho návratu do minulosti se opět bude týkat společnosti Apple. Tentokrát se vrátíme do roku 2009, kdy Steve Jobs po zdravotní pauze opět (dočasně) nastoupil na pozici šéfa Applu.

22. června roku 2009 se Steve Jobs pár měsíců po absolvování transplantace jater vrátil zpět do Applu. Nutno podotknout, že 22. červen nebyl prvním dnem, který Jobs strávil opět v práci, ale právě v tento den se v tiskové zprávě, související s iPhonem 3GS, objevilo také Jobsovo vyjádření, a zaměstnanci si začali všímat jeho přítomnosti v prostorách kampusu. Jakmile byl Jobsův návrat oficiálně potvrzen, řadu lidí začalo zajímat, jak dlouho firmu povede. O zdravotních problémech Steva Jobse se tou dobou již nějaký čas vědělo. Jobs řadu měsíců odmítal podstoupit lékaři navrhovanou operaci, a dal přednost alternativním způsobům léčby, jako byla třeba akupunktura, různé úpravy stravy nebo konzultace s nejrůznějšími léčiteli.

V červenci roku 2004 ale Jobs nakonec odkládanou operaci přece jenom podstoupil, a jeho roli ve firmě dočasně přebral Tim Cook. V průběhu operace byly objeveny metastázy, kvůli kterým byla Jobsovi naordinována chemoterapie. Jobs se krátce vrátil do Applu ještě v roce 2005, zdravotně ale nebyl zcela v pořádku, a v souvislosti s jeho zdravím se začala objevovat také řada odhadů a spekulací. Po několika pokusech nemoc zahrát do autu a zlehčit ji nakonec Jobs rozeslal zaměstnancům společnosti Apple zprávu, ve které uvedl, že jeho zdravotní problémy jsou komplexnější, než se původně zdálo, a že si bere šestiměsíční zdravotní pauzu. Jobs podstoupil operaci v Methodist University Hospital Transplant Institute v Memphisu v Tennessee. Steve Jobs po svém návratu setrval ve společnosti Apple do poloviny roku 2011, kdy vedoucí pozici opustil již nadobro.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.