Zavřít reklamu

Kreditní karta Apple Card od Applu se postupně začíná dostávat ke svým prvním majitelům. Uživatelům v zámoří se dostala do rukou i její fyzická varianta. Apple v těchto dnech zveřejnil tipy, týkající se péče o kartu – ta je totiž na rozdíl od běžných kreditních karet vyrobena z titanu, což s sebou přináší i některá omezení.

Návod s názvem „Jak čistit Apple Card“, který Apple tento týden zveřejnil na svých webových stránkách, popisuje kroky, které by uživatelé měli při čištění podniknout, pokud chtějí, aby si jejich karta co nejdéle zachovala svůj originální, působivý vzhled.

Apple v případě znečištění doporučuje opatrně očistit kartu měkkým, mírně navlhčeným hadříkem z mikrovlákna. Jako druhý krok radí, že majitelé karty mohou hadřík z mikrovlákna opatrně navlhčit izopropylalkoholem a znovu kartu otřít. K čištění karty se nedoporučuje používat obvyklé čisticí prostředky pro domácnost, jako jsou spreje, roztoky, stlačený vzduch nebo abraziva, která by mohla její povrch poškodit.

Pozornost by uživatelé měli věnovat i materiálu, kterým budou kartu otírat – Apple uvádí, že kůže nebo denim může mít nepříznivý vliv na barvu karty a poškodit vrstvy, kterými je karta opatřena. Majitelé Apple Card by také měli svou kartu chránit před kontaktem s tvrdými povrchy a materiály.

Apple doporučuje majitelům Apple Card, aby svou kartu nosili dobře schovanou v peněžence nebo měkké tašce, kde bude pečlivě chráněna před kontaktem s jinými kartami nebo dalšími předměty. Samozřejmostí je vyhýbání se magnetům, jež by mohly narušit funkčnost proužku na kartě.

V případě poškození, ztráty či odcizení si uživatelé mohou zažádat o duplikát přímo v menu nastavení Apple Card v nativní aplikaci Wallet na svém iOS zařízení.

Zájemci si mohli o Apple Card zažádat nedlouho poté, kdy Apple umožnil vybraným zákazníkům časný přístup ke službě. S Apple Card lze platit nejen v její fyzické podobě, ale pochopitelně také prostřednictvím služby Apple Pay.

Apple Card MKBHD

Zdroj: Apple Insider, MKBHD

.