Zavřít reklamu

V těchto dnech společnost Apple upravila podmínky pro používání Game Centra pro iZařízení s iOS. Že jste si podmínky nečetli, automaticky dali souhlasím a o změnách nic nevíte? My vás na ně upozorníme v tomto článku.

Game Center je služba od Apple, přes kterou se dají hrát hry pro více hráčů nebo si zde můžete prohlížet herní výsledky, žebříčky a dosažené úspěchy, ať vaše či vašich přátel. Jistě si někteří z vás všimli, že když naposled chtěli spustit nějakou hru s podporou Game Centra, tak se museli znovu přihlásit na svůj účet a potvrdit nové změněné podmínky. Proč?

Apple totiž upravil podmínky pro žádosti přátel. Dříve to fungovalo tak, že uživateli přišlo upozornění s žádostí o přidání. U dané žádosti se zobrazovala přezdívka potencionálního kamaráda, případně i nějaký text. Sami jste se ale určitě setkali s problémem, kdy nevíte, kdo si vás přidává. Přezdívku nemáte spojenou s žádnou známou osobou a text žádosti může chybět. Tím pádem nastává problém.

Proto došlo ke změně. Nyní se vám zobrazí celé jméno uživatele, který si vás chce přidat. Tím se určitě předejde nedorozuměním, o koho se ve skutečnosti jedná. Navíc to také vypadá, že společnost Apple se snaží udělat z hraní přes Game Center a nebo prohlížení výsledků více osobní záležitost, kdy neznáte pouze přezdívku daného uživatele, ale rovnou celé jméno.

Apple také usiluje o propojení dalších svých služeb. Např. pokud byste si chtěli některého uživatele z Game Centra najít v hudebně-sociální službě Ping, tak se vám to pomocí přezdívky nepodaří. Díky plnému jménu a změněným podmínkám je tento problém nyní odstraněn.

Co si o tom myslíte vy? Používáte Game Center? Vítáte novou změnu nebo vám přijde bezvýznamná? Sdělte nám svůj názor v komentářích.

.