Zavřít reklamu
iWant

Zástupci Applu před kanadským parlamentem obhajují zpomalování iPhonů

iWant

Kauza týkající se zpomalování iPhonů společnosti Apple způsobila mnoho nepříjemností. Pokud pomineme právě probíhající akci na zvýhodněnou výměnu baterií, kterou Apple použil jako jakousi kompenzaci za vzniklé (a hlavně utajované problémy), společnost se musí za své činy zodpovídat také po celém světě. Ve Francii se kauzou zabývá soud, ve Spojených státech se o problém zajímají kongresmani a několik výborů. Na politické půdě se tato kauza řeší také v sousední Kanadě, kde celou aféru vysvětlovali zástupci společnosti Apple před poslanci.

Zástupci Applu vysvětlovali především technické informace o tom, proč celá kauza vlastně vznikla, co Apple snižováním výkonu postižených telefonů sledoval a zda-li se to nedalo vyřešit jinak/lépe. Poslance zajímalo také to, zda-li se problém projevuje jinak u telefonů v USA nebo u telefonů v Kanadě.

Zástupci Applu se snažili argumentovat tím, že ke zpomalování mělo své opodstatněné důvody v tom, že se tím sice iPhone do jisté míry zpomalí avšak zachová se stabilita systému. Pokud by takový mechanismus aplikovaný nebyl, docházelo by k nečekaným pádům systému a restartování telefonu, což by snižovalo uživatelský komfort.

Jediným důvodem, proč jsme tuto aktualizaci vydali bylo to, aby mohli majitelé starších iPhonů s opotřebovanými bateriemi své telefony dále komfortně využívat bez toho, aniž by je zatěžovaly pády systému a náhodné vypínání telefonu. Rozhodně nejde o nástroj, který má zákazníky přinutit k nákupu nového zařízení. 

Zástupci Applu argumentovali také tím, že se o nové funkci psalo v základních informacích o aktualizaci 10.2.1, tudíž měli uživatelé možnost se seznámit s tím, co nového si do telefonu instalují. Jinak se celý rozhovor nesl na vlně doposud známých informací a frází. Zástupci společnosti zmínili právě probíhající akci, během které mohou poškození uživatelé zažádat o výměnu baterie za zvýhodněnou cenu. Stejně tak zaznělo to, že od nacházející aktualizace iOS (11.3) bude možné toto softwarové zpomalení vypnout.

Zdroj: 9to5mac