Zavřít reklamu

Když Apple před pár dny zveřejnil informace o tom, že bude v průběhu letošního roku vyměňovat opotřebované baterie v iPhonech za zvýhodněnou cenu, mnoho uživatelů s postiženým (a tedy i zpomaleným) telefonem to přijalo jako poněkud vstřícný krok (do jisté míry). Nebylo však jasné, jak bude tento servisní úkon probíhat. Kdo na něj dosáhne, kdo na něj naopak nárok mít nebude. Co ti, kteří provedli výměnu baterie před pár týdny apod. Otázek bylo mnoho a na některé z nich nyní známe odpovědi. Jak se zdá, celý proces bude podstatně víc přívětivější, než se možná původně čekalo.

Včera se na webu objevila informace, která na web prosákla z francouzského retailového oddělení Applu. Podle ní budou mít na výměnu za zvýhodněnou cenu nárok všichni, kteří si o ní v oficiálním Apple obchodě požádají. Jedinou podmínkou tak bude vlastnictví iPhonu, kterých se tato akce týká, což jsou všechny iPhony od šestky a dál.

Technici nebudou zkoumat to, jestli je vaše baterie nová, jestli je ještě v pořádku nebo je naopak úplně „vymlácená“. Pokud přijdete s požadavkem na výměnu, bude vám za poplatek 29 dolarů (nebo ekvivalentní částce v jiných měnách) vyhověno. Zpomalování iPhonů mělo nastat v případě, kdy kapacita baterie klesla na 80% výrobní hodnoty. Apple vám tak za zvýhodněnou cenu vymění i baterii, která váš iPhone (zatím) nezpomaluje.

Na webu se také začaly objevovat informace o tom, že Apple vrací část peněz zaplacených za původní servisní úkon, který před touto akcí stál 79 dolarů. Pokud jste tedy v posledních týdnech měnili v autorizovaném servisu baterii, zkuste kontaktovat Apple a dejte nám vědět, jak jste dopadli. Bude to možná zajímat i některé další čtenáře. Pokud chcete zjistit, jestli pro vás má výměna baterie smysl, Apple jí dokáže diagnostikovat i přes telefon. Stačí si zavolat na oficiální linku podpory (či jinak kontaktovat Apple s tímto požadavkem) a oni vás již nasměrují dále.

Zdroj: Macrumors

.