Zavřít reklamu

Když Apple před pár dny zveřejnil informace o tom, že bude v průběhu letošního roku vyměňovat opotřebované baterie v iPhonech za zvýhodněnou cenu, mnoho uživatelů s postiženým (a tedy i zpomaleným) telefonem to přijalo jako poněkud vstřícný krok (do jisté míry). Nebylo však jasné, jak bude tento servisní úkon probíhat. Kdo na něj dosáhne, kdo na něj naopak nárok mít nebude. Co ti, kteří provedli výměnu baterie před pár týdny apod. Otázek bylo mnoho a na některé z nich nyní známe odpovědi. Jak se zdá, celý proces bude podstatně víc přívětivější, než se možná původně čekalo.

Včera se na webu objevila informace, která na web prosákla z francouzského retailového oddělení Applu. Podle ní budou mít na výměnu za zvýhodněnou cenu nárok všichni, kteří si o ní v oficiálním Apple obchodě požádají. Jedinou podmínkou tak bude vlastnictví iPhonu, kterých se tato akce týká, což jsou všechny iPhony od šestky a dál.

Technici nebudou zkoumat to, jestli je vaše baterie nová, jestli je ještě v pořádku nebo je naopak úplně „vymlácená“. Pokud přijdete s požadavkem na výměnu, bude vám za poplatek 29 dolarů (nebo ekvivalentní částce v jiných měnách) vyhověno. Zpomalování iPhonů mělo nastat v případě, kdy kapacita baterie klesla na 80% výrobní hodnoty. Apple vám tak za zvýhodněnou cenu vymění i baterii, která váš iPhone (zatím) nezpomaluje.

Na webu se také začaly objevovat informace o tom, že Apple vrací část peněz zaplacených za původní servisní úkon, který před touto akcí stál 79 dolarů. Pokud jste tedy v posledních týdnech měnili v autorizovaném servisu baterii, zkuste kontaktovat Apple a dejte nám vědět, jak jste dopadli. Bude to možná zajímat i některé další čtenáře. Pokud chcete zjistit, jestli pro vás má výměna baterie smysl, Apple jí dokáže diagnostikovat i přes telefon. Stačí si zavolat na oficiální linku podpory (či jinak kontaktovat Apple s tímto požadavkem) a oni vás již nasměrují dále.

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  A jak s výměnou baterie v CZ, ví někdo?

  Kontaktoval jsem Český Servis a bylo mi řečeno, že sníženou cenu poskytují také. Aktuálně však nemají dostatečný počet baterií skladem. Během tohoto týdne by prý měli naskladnit.

  Aha.. :D a já čekal, že to je jen překlep :D. Děkuji, já zvažoval iStyle v Revoluční.

  Iphone je považovaný za prémiový produkt. A lidé se musí ptát v internetových diskuzích případně sami volat do Istore jestli tahle verze výměny platí i v ČR.

  Dle mě by sama firma měla vést databázi zákazníků a přes služby jim ohlásit tuto zprávu.

  Volat, zjiš´tovat a ještě dostat zprávu, že baterií není dost, to zavání socialismem.

  Nebo mrknete na:
  https://www.svethardware.cz/apple-a-epson-asi-pujdou-ve-francii-k-soudu-za-planovane-zastaravani/45803
  Super je i ten dokument. Ten vam otevre oci :-).
  Moje osobni zkusenost. Prvni baterie vydrzela cca 10 mesicu, nez se zacal telefon vypinat. Dostal jsem novou baterii. Tedka po 13 mesicich je opet baterie v cudu!!!
  To jako sorry, ale u takhle drahych telefonu bych cekal, ze mi vydrzi baterie minimalne 2 roky jako u vsech ostatnich mobilu s baterii!

  Ahoj tak dnes jsem zkusil kontaktovat firmu http://www.ceskyservis.cz v Praze a potvrdili mě, že výměna baterie do Iphone 7 stojí i s prací a dph 876 Kč. Dojel jsem tam telefon před výměnou diagnostikovali a po výměně znovu. Výměna proběhla na počkání cca 1 hodina, protože jsem tam byl zrovna okolo oběda a technici byli na jídle. Jinak chtěli můj přesný email, protože prý přijde od Apple dotazník o spokojenosti se servisem.

celý text

Čtěte více.