Zavřít reklamu

Apple dnes odpoledne na svém oficiálním webu představil první střípky toho, na co se mohou uživatelé těšit v nadcházející aktualizaci iOS 11.3. Ta by měla přijít někdy v průběhu jara a měla by přinést některé velmi očekávané funkce. V krátkém prohlášení, které si můžete přečíst zde, můžeme nahlédnout pod pokličku toho, co pro nás Apple chystá.

Včera večer vydal Apple aktualizace pro všechny své operační systémy, mezi které patřila i nová verze iOS 11.2.5. S největší pravděpodobností se jedná o poslední aktualizaci v řadě 11.2 a další update již bude obsahovat číslovku 3. Nadcházející verze se bude soustředit na nové prvky rozšířené reality, přinese nové Animoji, nové možnosti aplikace Zdraví a především přijde s možností vypnutí zpomalování postižených iPhonů, z důvodu opotřebování baterie.

Lion_Animoji_01232018

Co se rozšířené reality týče, iOS 11.3 bude obsahovat ARKit 1.5, který vývojářům nabídne ještě větší množství nástrojů, které budou moci pro své aplikace využívat. Aplikace budou moci nově pracovat například s obrázky umístěnými na zdi, nápisy, plakáty apod. Nových možností využití v praxi bude mnoho. Zlepšit by se mělo také rozlišení výsledného obrazu, při používání ARKit nástrojů. iOS 11.3 přinese čtyři nové Animoji, díky kterým se budou moci majitelé iPhonu X „proměnit“ ve lva, medvěda, draka nebo kostlivce (ukázka na oficiálním videu zde). Podle prohlášení Applu jsou animované emotikony nesmírně populární a proto by byla chyba na ně v nové aktualizaci zapomenout…

Apple_AR_Experience_01232018

Nové funkce se dočkají také Zprávy. Počínaje oficiálním vydáním iOS 11.3 začne betatestování nové funkce s názvem „Business Chat“, v rámci které budete moci skrze aplikaci Zpráv komunikovat s různými společnostmi. Tato funkce bude v rámci betatestu dostupná v USA, kde bude možné tímto způsobem kontaktovat některé bankovní instituce či hotely. Cílem je umožnit uživatelům snadný a rychlý kontakt s některými institucemi.

Pravděpodobně tou nejdůležitější novinkou budou funkce týkající se baterie a výkonu iPhonu/iPadu. V této aktualizaci by se měl objevit nový nástroj, který uživateli ukáže, jak je na tom baterie v jeho zařízení s životností. Případně dá uživateli vědět, zda-li je dobré ji vyměnit. Dále bude možné vypnout opatření, které způsobuje zpomalení procesoru a grafického akcelerátoru z důvodu zachování stability systému. Tato funkce bude dostupná pro iPhone 6 a novější a najdeme jí v NastaveníBaterie.

Změn se dočká aplikace Zdraví, v rámci které bude nyní snazší sdílet své zdravotní informace s některými institucemi. To se nás bohužel opět netýká, neboť není tento systém v rámci českého zdravotnictví podporován. Dalších drobných změn (které budou popsány někdy v následujících týdnech) se dočká Apple Music, Apple News nebo HomeKit. Veřejné vydání iOS 11.3 je naplánováno na jaro, developer beta začíná dnes a otevřená začne za pár dní/týdnů.

Zdroj: Apple

.