Zavřít reklamu

Ačkoliv hudba Taylor Swift nemusí imponovat zdaleka každému, jistě i někteří mimo zástup jejích fanoušků mohou projevit zájem o zhlédnutí show navržené pro pobavení publika přesahujícího 70 tisíc lidí. To znamená, že celkově bude mít záznam z největšího koncertu 1989 World Tour Taylor Swift možnost vidět mnoho, mnoho potenciálních diváků.

To je pravděpodobně hlavní důvod, proč je exluzivní uvedení tohoto záznamu na Apple Music významnou událostí pro stále začínající streamovací službu. Obzvláště pak po tom, co Taylor Swift původně nechtěla svoji hudbu na Apple Music vůbec zpřístupnit, a i po změně politiky Applu a podepsání smlouvy řekla, že se nejedná o nějak exkluzivní záležitost.

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=fhttBMZT5zw“ width=“640″]

„Dokument“ pojmenovaný 1989 World Tour obsahuje kompletní záznam koncertu z ANZ Stadia v Sydney před 76 tisíci lidmi, úryvky z dalších vystoupení a také záběry ze zákulisí příprav, zkoušek Taylor Swift i dalších umělců, kteří se v průběhu koncertní šňůry objevili na pódiu, a rozhovory se zpěvačkou a členy jejího týmu.

V souvislosti s uvedením dokumentu Taylor Swift zaplnila dominantní část záložky „New“ v Apple Music. Nejvýraznějším je odkaz na přehrání filmu, následuje sekce „doporučené“ zobrazující kompletní seznam skladeb alba 1989 a soubor playlistů, z nichž všechny jsou nějak spojené s Tayor Swift. Podobnou míru pozornosti na Apple Music bylo naposledy věnováno novému albu Coldplay, nikdy ovšem natolik výrazně.

Pokud se však podíváme na twitterový účet Apple Music Help, zjistíme, že naprostá většina dotazů za posledních 17 hodin se týká problémů s přehráním filmu, který se buď vůbec nespustí, nebo streaming neustále selhává. Apple zde na každou stížnost individuálně odpovídá a snaží se ji řešit a zatím je stále brzy na prohlášení o výraznějších problémech.

Zprávy o nespokojených uživatelích se už ale objevily na mnoha webech, což příliš nezlepší reputaci služby, která se od svého spuštění potýká s kritikou kvůli často komplikovanému ovládání a pomalému či nespolehlivému streamování.

Zdroj: 9to5Mac, The Verge
Témata: , ,
.