Zavřít reklamu

I v tomto článku se opět blíže podíváme na některou z užitečných zkratek pro iOS. Volba padla na nástroj s názvem Clipboard Manager. Jak jeho název napovídá, jedná se o užitečnou pomůcku, s jejíž pomocí budete na svém iPhonu moci mnohem lépe pracovat se schránkou a s kopírováním a vkládáním textu.

Schránka je funkce, která je samozřejmou součástí téměř každého Apple zařízení. Pokud na svém iPhonu, iPadu nebo třeba Macu zkopírujete libovolný text, dojde k jeho automatickému vložení od schránky, kde setrvá do chvíle, než jej vložíte na nové místo, respektive do okamžiku, kdy jej nahradíte nově zkopírovaným obsahem. Vzhledem k tomu, že pro řadu z nás představuje iPhone či iPad prakticky druhou kancelář, často řadě z nás nestačí pouze jednoduché kopírování a vkládání jedné várky textu – někdy je zkrátka zapotřebí pracovat s více texty najednou. Právě pro tyto účely skvěle slouží aplikace s názvem Clipboard Manager, která vám nabízí hned pět “slotů” pro text či obrázky. Po zkopírování textu či obrázku jednoduše spustíte danou zkratku a vyberete slot, do kterého chcete daný obsah vložit. Při vkládání obsahu na nové místo stačí opět jen spustit zkratku, vybrat příslušný slot a obsah vložit na požadované místo.

Zkratku jsme vyzkoušeli na vlastní kůži – funguje rychle a spolehlivě. Po její instalaci spusťte aplikaci Zkratky a na kartě zkratky Clipboard Manager klepněte na tři tečky vpravo nahoře. Poté opět klepněte na tři tečky v pravém horním rohu a aktivujte možnost přidání zkratky na kartu sdílení.

Zkratku Clipboard Manager stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.