Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času přinášíme podrobnější pohled na některou z iOS zkratek, které nás jakýmkoliv způsobem zaujaly. Pro dnešní den padla volba na zkratku s názvem Password Generator pro tvorbu hesel.

Způsobů, jak pro jakoukoliv aplikaci, účet nebo zařízení vymyslet nové heslo, je opravdu hodně. Můžete využít například integrované generátory bezpečných hesel, které jsou součástí řady služeb včetně vaší Klíčenky v rámci operačních systémů na Apple zařízeních. Funkci vygenerování hesla bez problémů zvládne také řada různých aplikací třetích stran, a s trochou šikovnosti si vlastní heslo dokážete koneckonců vymyslet také vy sami. Další možností je využít pro vygenerování bezpečného hesla speciální zkratku. Pro tyto účely skvěle slouží zkratka s názvem Password Generator.

Je rychlá, spolehlivá, jednoduchá, a udělá přesně to, co od ní očekáváte. Po svém spuštění se vás zkratka Password Generator nejprve zeptá, zda chcete vygenerovat heslo složené pouze z písmen, nebo z písmen, číslic a znaků. Následuje dotaz na počet znaků ve vašem budoucím heslu, a poté během několika málo vteřin dojde k vygenerování samotného hesla. Heslo bude automaticky zkopírováno do vaší schránky, takže vám poté už stačí jen vložit jej na požadované místo. Zkratka nevyžaduje přístup k žádné z vašich aplikací ani účtů. Před instalací zkratky se ujistěte, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku Password Generator stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.