Zavřít reklamu

Součástí světa technologií je kromě jiného také automobilový průmysl. Na dnešní den připadá první zkušební jízda vozu Ford Quadricycle, kterou provázela jedna vcelku pozoruhodná komplikace. Kromě této jízdy si v dnešním díle našeho historického seriálu připomeneme také patentování paměti DRAM nebo jízdu expresního vlaku.

Testovací jízda Fordu Quadricycle (1869)

4. června roku 1896 se Henry Ford rozhodl, že otestuje svůj čerstvě dokončený benzinový automobil s názvem Ford Quardricycle. Zpočátku to vypadalo, že jeho úspěšnému prvnímu otestování zabrání vrata garáže, která se ukázala jako nedostatečně široká. Tento problém se naštěstí podařilo vyřešit za pomoci bleskurychlé improvizované stavební úpravy. Vrata byla rozšířena a Ford mohl svůj nejnovější produkt úspěšně vyzkoušet. Ford Quadricycle nabízel dvě různé rychlosti, neměl ale možnost zpátečky.

Patent DRAM (1968)

Doktor Robert Dennard z výzkumného centra IBM TJ Watson si nechal 4. června roku 1968 patentovat druh počítačové paměti typu DRAM (Dynamic Random Access Memory). DRAM uchovává data v podobě v podobě elektrického náboje v kondenzátoru, který odpovídá parazitní kapacitě řídící elektrody (Gate) tranzistoru typu MOSFET. Nedlouho poté, co byl Dennardovi uznám tento patent, sestrojila společnost Intel svůj velmi úspěšný 1kb DRAM čip.

DRAM WIKI
Zdroj: en.wikipedia.org

Další události nejen z oblasti technologií

  • Z New Yorku doráží do San Francisca po 83 hodinách a 39 minutách jízdy expresní vlak s názvem Transcontinental Express. (1876)
  • Američtí astronomové Michael Brown a Chad Trujillo objevují transneptunické těleso s názvem Quaoar (2002)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více