Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho „historického“ seriálu se opět budeme zmiňovat o společnosti Apple, tentokrát ovšem skutečně okrajově – připomeneme si totiž den, kdy byl spuštěn provoz prodejny Byte Shop, která v sedmdesátých letech minulého století prodávala první jablečné počítače. Vrátíme se také do roku 2004, kdy si připomeneme prodej PC divize IBM společnosti Lenovo.

Byte Shop otevírá své brány (1975)

Paul Terrell otevřel 8. prosince roku 1974 svou prodejnu s názvem Byte Shop. Jednalo se o jednu z prvních počítačových maloobchodních prodejen na světě. Příznivcům společnosti Apple je jméno Byte Shop jistě velmi povědomé – Terrellova prodejna totiž v roce 1976 objednala od tehdy začínající jablečné společnosti padesát kousků jejích počítačů Apple-I.

Paul Terrell
Zdroj: Wikipedia

IBM prodává svou PC divizi (2004)

Společnost IBM prodala 8. prosince roku 2004 svou počítačovou divizi společnosti Lenovo. Firma IBM učinila v té době vcelku zásadní rozhodnutí – odhodlala se totiž pomalu opustit trh se stolními počítači i laptopy a zaměřit se spíše na podnikání v oblasti serverů a infrastruktury. Čínská společnost Lenovo zaplatila firmě IBM za její počítačovou divizi 1,25 miliardy dolarů, přičemž 650 milionů z této částky bylo uhrazeno v hotovosti. O deset let později pak společnost Lenovo odkoupila od společnosti IBM také její serverovou divizi.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Před budou Dakota, kde tehdy bydlel, byl Markem Davidem Chapmanem smrtelně postřelen zpěvák a bývalý člen kapely The Beatles John Lennon (1980)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více