Zavřít reklamu

V dnešním stručném přehledu historických událostí z oblasti technologií si připomeneme dvě velmi rozdílné záležitosti – narození Michaela Faradaye a den, kdy se na aukčním serveru eBay objevil inzerát, nabízející více než 200 kilogramů marihuany.

Michael Faraday (1791)

22. září roku 1791 se v jižním Londýně narodil Michael Faraday – vědec, který proslul například objevem elektromagnetické indukce nebo magnetických a elektrických siločar. Faraday svými objevy položil teoretické základy pro budoucí vynálezy elektromotoru a dynama. Michael Faraday ale proslul také objevem benzenu, definicí zákonů elektrolýzy nebo obohacením odborného názvosloví o pojmy jako anoda, katoda, elektroda nebo ion. Své jméno propůjčil také Faradayově kleci – zařízení, sloužícímu k odstínění elektrického pole.

Marihuana na eBay (1999)

22. září roku 1999 umístil jeden z inzerentů na známý internetový aukční server eBay inzerát, ve kterém nabízel k prodeji více než dvě stovky kilogramů marihuany. Cena této nabídky se v aukci vyšplhala až na 10 milionů dolarů. Netrvalo ale dlouho, a provozovatelé serveru eBay aukci objevili a zablokovali.

Další události nejen z oblasti technologií

  • Facebook se zbavuje starého vzhledu a představuje mnohými nenáviděné zobrazení Timeline (2011)
  • Intel představuje nové verze svých procesorů Celeron D (2004)
Témata: ,
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.