Zavřít reklamu

Společnost IBM má v technologickém průmyslu své nenahraditelné místo. Původně ale nesla název Computing-Tabulating-Recording Company, a na její založení zavzpomínáme v dnešním článku. Dále si připomeneme například představení bezdiskového počítače NetPC.

Založení předchůdce IBM (1911)

16. června roku 1911 byla založena firma Computing-Tabulating-Recording Company. Vznikla sloučením (prostřednictvím akvizice akcií) společností Bundy Manufacturing Company, International Time Recording Company, The Tabeling Machine Company a Computing Scale Company of America. Původní sídlo společnost CTR se nacházelo v Endicottu ve státě New York. Holding měl celkem 1300 zaměstnanců, v roce 1924 změnil svůj název na International Business Machines (IBM).

Zrod NetPC (1997)

16. června roku 1997 se zrodilo takzvané NetPC. Jednalo se o standard pro bezdiskové PC, vyvinutý firmami Microsoft a Intel. Veškeré informace včetně instalačních souborů se nacházely na serveru na internetu. NetPC byl představen na veletrhu PC Expo a postrádal CD i disketovou mechaniku. Kapacita pevného disku byla omezená, šasi počítače bylo zabezpečené proti otevření a na počítač nebylo možné instalovat jakýkoliv osobní software.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Další události nejen ze světa technologií

  • Společnost Intel vydává svůj procesor i386DX (1988)
  • Microsoft vydává Windows 98 SP1 (1999)
  • Google Docs získávají podporu PDF

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více