Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho návratu do minulosti si připomeneme příchod iPhonu 4 –  modelu, který řada uživatelů dodnes považuje po designové stránce za jeden z nejpovedenějších. iPhone 4 byl představen počátkem června roku 2010, my si dnes ale připomeneme den, kdy byl tento model uveden do prodeje.

Společnost Apple začala 24. června roku 2010 prodávat svůj iPhone 4 s Retina displejem. Jednalo se o telefon, který si řada uživatelů prakticky okamžitě zamilovala, a jejich nadšení nezkalila ale aféra Antennagate, kdy u některých iPhonů tohoto typu docházelo kvůli umístění antény k problémům s přijímáním signálu. iPhone 4 byl chválen například pro svůj design, kterým se výrazně lišil od svých předchůdců. iPhone 4 se prodával opravdu velmi dobře – v průběhu prvního víkendu ode dne zahájení prodeje se společnosti Apple podařilo prodat 1,7 milionů kusů tohoto modelu. iPhone 4 byl nástupcem iPhonu 3GS, který spatřil světlo světa v předešlém roce. Steve Jobs tuto novinku představil v průběhu zahajovací Keynote k WWDC 2010 7. června. Jednalo se o poslední iPhone, který byl představen Stevem Jobsem, a zároveň také o poslední model iPhonu, který byl představen v průběhu červnové Keynote. V následujících letech již Apple přešel k představování nových iPhonů v rámci svých podzimních Keynote.

Co se funkcí týče, nabídl iPhone 4 službu FaceTime s možností video chatu, byl vybaven vylepšeným 5MP fotoaparátem s LED bleskem, přední kamerou ve VGA kvalitě a především Retina displejem s výrazně vyšším rozlišením oproti předchozímu modelu. Oproti svým předchůdcům měl také výrazně ostřejší hrany a štíhlejší tělo. iPhone 4 s Retina displejem byl osazen procesorem Apple A4, nabídl delší životnost baterie a 512 MB RAM. Nástupcem iPhonu 4 se v říjnu roku 2011 stal iPhone 4s, který přinesl nejen nápravu některých nedostatků, kterými trpěl jeho předchůdce, ale také virtuální osobní asistentku Siri. iPhone 4 se přestal prodávat v září roku 2013.

.