Zavřít reklamu

V roce 2014 jsme se zatím od Applu nedočkali žádného nového hardwarového produktu, a tak se kalifornská společnost rozhodla, že alespoň zaktualizuje své portfólio. Pro podporu prodejů méně úspěšného iPhonu 5C začíná nyní prodávat 8GB model a starý iPad 2 nahrazuje iPad 4 s Retina displejem.

Přesluhující iPad 2 nahrazuje model s Retina displejem

iPad 2 nechal Apple ve své nabídce překvapivě loni na podzim poté, co představil nový iPad Air a druhou generaci iPadu mini s Retina displejem. Již přesluhující iPad 2 pak působil v obchodě jako pěst na oko, kdy neměl ani Retina displej ani Lightning konektor, navíc za něj Apple požadoval až příliš peněz.

To se však nyní mění, Apple totiž do prodeje vrací iPad 4 s Retina displejem představený v září 2012, a tak má nyní kompletní portfólio dostupných iPadů Lightning konektory a jen první iPad mini nemá Retina displej. Apple se rozhodl prodávat jen 16GB verzi iPadu 4, Wi-Fi model vyjde na 9 990 korun, Cellular model na 13 090 korun. Ceny jsou nepatrně vyšší než u iPadu mini s Retina displejem.

8GB varianta má podpořit prodeje iPhonu 5C

Od loni v září představeného iPhonu 5C si jistě Apple sliboval mnohem víc. Jak ale na začátku letošního roku uvedl výkonný ředitel Tim Cook, poptávka po barevném plastovém telefonu zdaleka nenaplnila očekávání, a tak nyní přichází aktualizace nabídky. Ta pro Apple v průběhu životního cyklu vybraných produktů není ničím novým, obvykle se však dočkáváme modelů s větší kapacitou.

Nyní Apple vsadil na opačnou stranu mince, představil totiž jen 8GB iPhone 5C, který má být nejlevnějším loni představeným iPhonem a přilákat k 5C více zájemců. V českém Apple Online Store se iPhone 5C s 8GB kapacitou zatím neobjevil, ale například ve Velké Británii již je k dispozici a za 429 liber.

Zatím není jasné, zda představení levnějšího iPhonu 5C zapříčiní definitivní důchod pro iPhone 4S, který se prodává jen v 8GB verzi za 9 990 korun.

[do action=“aktualizace“ datum=“18. 3. 16:30″/]PR oddělení Applu potvrdilo, že 8GB iPhone 5C nebude nabízen ve všech zemích. Dostupnější plastový model si mohou pořídit pouze zákazníci ve Velké Británii, Francii, Německu, Austrálii a Číně, tedy na pro Apple největších trzích.

Zdroj: The Verge, (2)
.