Zavřít reklamu

V roce 2014 jsme se zatím od Applu nedočkali žádného nového hardwarového produktu, a tak se kalifornská společnost rozhodla, že alespoň zaktualizuje své portfólio. Pro podporu prodejů méně úspěšného iPhonu 5C začíná nyní prodávat 8GB model a starý iPad 2 nahrazuje iPad 4 s Retina displejem.

Přesluhující iPad 2 nahrazuje model s Retina displejem

iPad 2 nechal Apple ve své nabídce překvapivě loni na podzim poté, co představil nový iPad Air a druhou generaci iPadu mini s Retina displejem. Již přesluhující iPad 2 pak působil v obchodě jako pěst na oko, kdy neměl ani Retina displej ani Lightning konektor, navíc za něj Apple požadoval až příliš peněz.

ipad-4-retina

To se však nyní mění, Apple totiž do prodeje vrací iPad 4 s Retina displejem představený v září 2012, a tak má nyní kompletní portfólio dostupných iPadů Lightning konektory a jen první iPad mini nemá Retina displej. Apple se rozhodl prodávat jen 16GB verzi iPadu 4, Wi-Fi model vyjde na 9 990 korun, Cellular model na 13 090 korun. Ceny jsou nepatrně vyšší než u iPadu mini s Retina displejem.

8GB varianta má podpořit prodeje iPhonu 5C

Od loni v září představeného iPhonu 5C si jistě Apple sliboval mnohem víc. Jak ale na začátku letošního roku uvedl výkonný ředitel Tim Cook, poptávka po barevném plastovém telefonu zdaleka nenaplnila očekávání, a tak nyní přichází aktualizace nabídky. Ta pro Apple v průběhu životního cyklu vybraných produktů není ničím novým, obvykle se však dočkáváme modelů s větší kapacitou.

iphone-5C-yellow

Nyní Apple vsadil na opačnou stranu mince, představil totiž jen 8GB iPhone 5C, který má být nejlevnějším loni představeným iPhonem a přilákat k 5C více zájemců. V českém Apple Online Store se iPhone 5C s 8GB kapacitou zatím neobjevil, ale například ve Velké Británii již je k dispozici a za 429 liber.

Zatím není jasné, zda představení levnějšího iPhonu 5C zapříčiní definitivní důchod pro iPhone 4S, který se prodává jen v 8GB verzi za 9 990 korun.

[do action=“aktualizace“ datum=“18. 3. 16:30″/]PR oddělení Applu potvrdilo, že 8GB iPhone 5C nebude nabízen ve všech zemích. Dostupnější plastový model si mohou pořídit pouze zákazníci ve Velké Británii, Francii, Německu, Austrálii a Číně, tedy na pro Apple největších trzích.

Zdroj: The Verge, (2)

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Před 14 dny jsem se rozhodoval, jestli koupit iPad 2 nebo Air, bohu dík, že jse nakonec nebyl držgrešle a koupil Air – to bych si dneska trhal zbytly vlasů na hlavě

  :) zajímavý postřeh. Že by iPad 2 byl zachován v nabídce kvůli větší prodejnosti nového modelu?

  Spíš byl zachován kvůli dobrým prodejům do obchodní sféry a škol. Tam byl tahákem levnější cenou pro učitele a obchodníky, kteří je nakupovali po desítkách až stovkách. Nově tak budou moci být spokojenější s iPadem s Retina Displayem, který navíc bude rozhodně rychlejší i v kombinaci s iOS 7 a za stejné ceny.

  Bud su mimo alebo ja neviem. Kto si kupi tento predrazeny stary model s nerozsiritelnou 8!!! gb pametou? Znizenim ceny by asi kleslo ich ego ale tento model je uplna zbytocnost.

  On to někdo koupí. Snížit cenu moc nemůžou, tím by zničili značku jako takovou.

  čím by tu značku zničili?
  vyrobili trapnej krám za naprosto neodpovídající cenu. jediný co by bylo přijatelný he snižit cenu pod 10 tisíc tak jak to mělo být od začátku. raději by to měli prodat za nízkou cenu než aby se jim to rozpadlo ve skladech ne?

  Nemám rád tyhle chytrý řeči typu „neodpovídající cena“. Myslím, že Apple má marketing promyšlenej. Pokud si někdo stěžuje na cenu, ať si to nekupuje… vždycky to tak bylo a bude, zapomeňte na telefon od Apple pod deset tisíc. :) Trochu utopie, nezdá se vám?

  Tak on to právě skoro nikdo nekupuje. Dneska jsem měl iP5C v ruce na prodejně. Hnusně zapatlaný plastový záda. Kolik má tenhle plasťák pro většinu lidí výhod proti Lumii 520- za 3,3?

  Pokud Vám přijde LUMIA lepší, kupte si LUMII a neřešte to, nemá cenu se vztekat nad cenou, stejně s tím nic neuděláte. :)

  Problem je, ze marketingove je to temer mrtvy produkt i kdyz se domnivam, ze potencial 5c stale ma. Pristup Apple signalizuje mnohe – apple si neni jisty tim co dela. iPad3, pul roku na to iPad4, prodeje zastaraleho zeleza iPad2, ted 5c. Cook zatim tvori z Apple teorii chaosu a to dost dobre…

celý text

Čtěte více.