Zavřít reklamu

S technologiemi kromě jiného souvisí také kultura, jejíž součástí je i sci-fi literatura. V dnešním díle našeho seriálu s názvem Zpátky do minulosti si připomeneme první vydání knižního zpracování Stopařova průvodce po Galaxii od Douglase Adamse. Řeč ale přijde také na iTunes verzi 7.0, jejíž součástí byla možnost stahování hudebních videí.

Stopařův průvodce po Galaxii (1979)

12. října roku 1979 byl poprvé vydán kultovní Stopařův průvodce po Galaxii od spisovatele Douglase Adamse. Jedná se o knižní zpracování stejnojmenné Adamsovy rozhlasové hry, kterou odvysílala rádiová stanice BBC v roce 1978. Zábavná sci-fi sága si mezi lidmi získala velikou oblibu a dočkala se řady dalších zpracování včetně divadelní hry, komiksu, televizního seriálu, videohry a celovečerního filmu. Veřejnost si příhody Arthura Denta oblíbila natolik, že se v řadě zemí po celém světě dodnes v květnu koná Ručníkový den.

Videa na iTunes (2005)

Služba iTunes byla ve verzi 6.0 12. října roku 2005 obohacena o možnost stahování videí. Kromě hudebních videoklipů od nejrůznějších interpretů mohli uživatelé prostřednictvím služby iTunes také stahovat televizní seriály, jako byly třeba populární Zoufalé manželky nebo Ztracení. Cena jedné epizody činila na iTunes necelé dva dolary. Za stejnou cenu si uživatelé mohli také na iTunes stáhnout krátkometrážní filmy z produkce společnosti Pixar. V září následujícího roku přibyla na iTunes také možnost stahování celovečerních filmů od společností Disney, Pixar, Touchstone a Miramax.

.