Zavřít reklamu

Vyvolat mezi lidmi paniku je relativně snadné. O tom, jak se to podařilo rozhlasové hře H. G. Wellese Válka světů v roce 1938, bude část dnešního dílu našeho „historického“ seriálu. Kromě rozhlasové Války světů si dnes připomeneme taky den, kdy společnost Microsoft uvedla do prodeje svůj chytrý fitness náramek s názvem Microsoft Band.

Válka světů v rozhlase (1938)

30. října roku 1938 způsobila hra Válka světů od H. G. Wellse, odvysílaná v rámci programu na americké rozhlasové stanici CBD, paniku u některých posluchačů. Ti, kteří si rozhlas naladili příliš pozdě a propásli tak upozornění na to, že se jedná o fikci, byli vyděšení zprávami o invazi mimozemšťanů a jejich útoku na lidskou civilizaci.

Orson Welles
Zdroj

Příchod Microsoft Band (2014)

Společnost Microsoft vydala 30. října roku 2014 svůj Microsoft Band. Jednalo se o chytrý náramek, zaměřený na fitness a zdraví. Microsoft Band byl kompatibilní nejenom s Windows Phone, ale také se smartphony s operačními systémy iOS a Android. Náramky Microsoft Band se prodávaly až do 3. října roku 2016, kdy společnost Microsoft také zastavila jejich vývoj. Microsoft Band se zpočátku prodával pouze v e-shopu společnosti Microsoft a u autorizovaných prodejců, a díky nečekané popularitě byl prakticky okamžitě vyprodán. Náramek byl vybaven monitorem srdečního tepu, tříosým akcelerometrem, GPS, senzorem okolního světla a dalšími prvky.

.