Zavřít reklamu

Na český trh se dostal fitness náramek společnosti Xiaomi s označením Mi Band 6 NFC, kde právě ono NFC značí podporu pro službu Xiaomi Pay. Abyste tedy mohli platit skrze nositelné zařízení na svém zápěstí, rozhodně tak nemusíte činit jen s Apple Watch. I když pár omezení se zde najde. 

Mi Smart Band 6 NFC se může pochlubit vylepšenými funkcemi, jako vylepšeným sledováním sportovních aktivit, kde nabízí 30 tréninkových režimů včetně populárních cvičení jako například HIIT, Pilates či Zumba. Vylepšovalo se i monitorování zdraví a spánku obecně. AMOLED displej zařízení poskytuje o 50 % větší plochu, než byla ta u předchozí generace a díky vysokému rozlišení s 326 ppi je obraz i text jasnější než kdykoliv předtím. Voděodolnost je 50 m a výdrž baterie 14 dní.

Řada náramků Mi Band platí za to nejlepší, co můžete v dané kategorii mít. Od počátku bodují nejen svými funkcemi ale také cenou. Např. novinka s podporou NFC má doporučenou cenu 1 290 Kč, napříč českými e-shopy ji seženete ale už od tisíce Kč.

Xiaomi Pay 

Je třeba říci, že Mi Band 6 NFC skutečně bezkontaktní platby umí i v České republice, je však nutné také počítat s jistým omezením. Tím je fakt, že prakticky funguje jen s MasterCard od ČSOB. Sice mají další banky s postupem času přibývat, ale nikdo neví, jaké to vyjma mBank budou a jak rychle to udělají. Je zde ale ještě služba Curve, která nedostatečnou podporu od bank umí obejít.

Podporovanou kartu přidáte do náramku snadno. Stačí si zdarma na iOS zařízení nainstalovat aplikaci Xiaomi Wear Lite, přihlásit se pomocí účtu Mi nebo se nově registrovat, na kartě Zařízení vybrat Fitness náramek Mi Smart Band 6 NFC a aktivovat jej. V záložce Xiaomi Pay pak vyplníte údaje o své kartě a potvrdíte autorizaci prostřednictvím SMS.

Nemáte-li MasterCard od ČSOB, můžete si zdarma stáhnout aplikaci Curve. I zde je nutná registrace, avšak i ta je maximálně jednoduchá. Potřeba je však i občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti k jejímu ověření. Platforma podporuje pak vyjma MasterCard podporuje i karty Maestro a Visa.

Průběh placení 

Platby pak probíhají tak, že klepnutím na obrazovku aktivujete náramek, poté přejdete do sekce platebních karet, a to jednoduchým přejetím z hlavní obrazovky doleva. Kliknutím na šipku aktivujete platbu kartou. V případě potřeby ještě zadáte odblokovací kód zařízení. Chcete-li zaplatit, jednoduše přiložíte náramek k platebnímu terminálu. Po aktivaci je karta aktivní po dobu 60 sekund nebo do provedení platby.

Xiaomi Mi Band 6 NFC 4

Díky tomu, že je tedy nutné každou platbu potvrdit z menu náramku, jedná se o jasnou ochranu proti nechtěné platbě. Jakmile pak náramek sundáte (ztratíte), tak díky automatickému zjištění sundání náramku z ruky je při následné manipulaci s ním automaticky vyžadován PIN. Když se tak nicméně skutečně stane, z mobilní aplikace můžete kartu odebrat nebo celý náramek smazat. Při NFC platbách v obchodech je vaše karta zašifrována jednorázovým kódem, který neobsahuje žádné osobní údaje, obchodník se číslo vaší karty nedozví. Pro placení nepotřebujete internet a nemusíte mít při sobě ani telefon.

Xiaomi Mi Band 6 s podporou placení lze zakoupit například zde

.