Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu s názvem Zpátky do minulosti se bude opět zabývat společností Apple. Tentokrát půjde o připomínku konference MacWorld Expo z roku 1997, na které Apple uzavřel sice poměrně nepředpokládané, ale zato spásné partnerství se společností Microsoft. Připomeneme si ale také den, kdy se World Wide Web zpřístupnil veřejnosti.

Microsoft-Apple Alliance

6. srpen roku 1997 byl mimo jiné také dnem konání konference MacWorld Expo. Není žádným tajemstvím, že společnosti Apple se v té době opravdu nevedlo zrovna nejlépe, a pomoc nakonec přišla ze strany, ze které to čekal jen málokdo – od Microsoftu. Na zmíněné konferenci vystoupil Steve Jobs spolu s Billem Gatesem, aby oznámili, že obě firmy uzavírají pětiletou alianci. Microsoft tehdy odkoupil akcie Applu v hodnotě 150 milionů dolarů, součástí dohody bylo také vzájemné licencování patentů. Microsoft vytvořil verzi kancelářského balíčku Office pro Macy, stejně naložil i s prohlížečem Internet Explorer. Zmíněná finanční injekce od Microsoftu se nakonec stala jedním z klíčových faktorů, který firmu Apple pomohl postavit zpět na vlastní nohy.

World Wide Web se otevírá veřejnosti (1991)

6. srpna roku 1991 se World Wide Web stal přístupným pro veřejnost. Jeho tvůrce, Tim Berners-Lee, představil první přibližné základy webu, jako ho známe dnes, v roce 1989, na jeho konceptu ale pracoval ještě déle. Příchod prvního sofwarového prototypu se datuje do roku 1990, laická veřejnost se zveřejnění nové internetové technologie včetně všech programů dočkala až v srpnu roku 1991.

World Wide Web
Zdroj Zdroj: thenextweb.com

Další události nejen z oblasti technologií

  • Sonda Viking 2 vstoupila na oběžnou dráhu kolem Marsu (1976)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více