Zavřít reklamu

V posledním díle našeho historického seriálu tohoto týdne si připomeneme den, kdy „otec WWW“ Tim Berners-Lee poprvé představil první podrobnější návrh budoucího World Wide Webu. Ve druhé části článku pak zavzpomínáme na den, kdy byla uvedena do provozu služba Hulu.

První návrh World Wide Webu (1989)

12. března roku 1989 přišel TIm Berners-Lee se svým prvním podrobnějším návrhem World Wide Webu. Berners-Lee ve svém zmíněném návrhu představil v CERNU možnosti vývoje zcela nového, rychlého a snadného způsobu odkazování a sdílení informací prostřednictvím internetu. Návrh, který pochází ze 12. března, je každopádně poměrně vágní a příliš mnoho detailů v té době zatím neobsahoval. Tim Berners-Lee ale rozhodně ani v nejmenším nezahálel, a 12. listopadu roku 1990 vypracoval druhý, o poznání detailnější návrh implementace World Wide Webu – právě proto je za den zrodu World Wide Webu nejčastěji považován spíše 12. listopad.

Spuštění Hulu (2008)

12. března roku 2008 byla oficiálně uvedena do provozu streamovací platforma Hulu. Původně se jednalo o výsledek spolupráce společností News Corporation, NBC Universal, Providence Equity Partners a o něco později také Walt Disney Company. Platforma Hulu zahájila svou reklamní kampaň v průběhu konání populárního Super Bowlu, v první reklamě účinkoval herec Alec Baldwin. Hulu původně sloužila jako virtuální půjčovna pořadů (VOD). V roce 2010 byla spuštěna beta testovací verze provozu předplatitelské služby, v roce 2012 se již platforma Hulu mohla pyšnit dosažení milníku 12 milionů předplatitelů. V lednu roku 2018 již toto číslo činilo 17 milionů.

Témata: , ,
.