Zavřít reklamu
iWant

App of the Week – Lifeline

iWant

„Slyší mě někdo?“ První věta, kterou vysílačka vyplodí na dávno zapomenuté frekvenci… a každý hráč v tu chvíli vlítne do podivuhodného dobrodružství kosmonauta Taylora, který uvízl kdesi ve vesmíru. Textová hra Lifeline si již našla spousty hráčů, kteří propadli jejímu kouzlu. Nyní se dostala až do výběru aplikace týdne, a tak je ke stažení v App Storu zcela zdarma.

Nikdy by mě nenapadlo, že textová hra ve stylu legendárních papírových gamebooků se stane až tak návykovou. Lifeline je přitom velmi jednoduchý a prostý. Stačí jen reagovat na krátké zprávy a vyprávění, které chodí formou notifikací, nebo je vidíte přímo ve hře. S Taylorem tak například prozkoumáváte cizí tělesa, planety, různé objekty nebo se snažíte nalézt nějakou formu života. Ve vesmíru číhají také různá nebezpečí, takže musíte být velmi obezřetní, co budete dělat.

lifeline

Lifeline patří do sekce her, která nezabere moc času, ale přitom jde o návykovou činnost, jíž lze lehce propadnout. Vývojáři si s příběhem dali záležet a podle mnoha lidí má hra dokonce hned několik alternativních konců. Jediným handicapem pro mnoho hráčů může být angličtina, bez které to bohužel nejde. Sice možná porozumíte základním frázím, ale neužijete si celý příběh včetně všech detailů a zápletky.

Bonusem je také to, že hra je dostupná i pro hodinky Apple Watch, kde dává mnohem větší smysl. Hru můžete ovládat přímo z hodinek a dávat příkazy kosmonautu Taylorovi, co má udělat. Vše opět funguje formou jednoduchých notifikací a hru můžete ovládat pomocí digitální korunky.

Vývojáři se rovněž chopili příležitosti, jelikož zjistili, jak je hra populární a již nyní lze zakoupit a stáhnout další dvě pokračování, které opět nabízejí strhující a zajímavý příběh. Lifeline je přitom kompatibilní nejen s Apple Watch, ale i s iPhonem a iPadem. Pokud máte rádi science fiction a dobrodružné vyprávění, Lifeline si jistě více než užijete. Na Watch to je zatím určitě jedna z nejpovedenějších her, využívající potenciál hodinek.

Lifeline...
Lifeline...
Price: 49,00 Kč