iWant

App of the Week – The Mesh

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

Matematika nikdy nebyla moje silná parketa. Známky jsem vždy doháněl díky geometrii a domácím úkolům. Aritmetika, algebra, různé vzorce a podobně mě totiž nikdy moc nebraly. Byl jsem tedy celkem překvapen, že jsem své mozkové závity spolu s logickým uvažováním prověřil po dlouhé době díky minimalistické matematické puzzle hře The Mesh. Ta se pro tento týden dostala do výběru aplikace týdne a je ke stažení v App Storu zdarma.

The Mesh mají na svědomí vývojáři Creatiu Lab, kterým se podařilo vytvořit chytlavou edukační hru. Bez sebemenších problémů bych si dokázal představit, že hra by se dala použít i v reálných hodinách matematiky na základních a středních školách. Skvěle totiž kombinuje logické myšlení s počítáním jednoduchých příkladů.

mesh1Ve hře máte za úkol zkombinovat očíslované dlaždice tak, aby vám v konečném součtu vyšla požadovaná hodnota. Za chyby se přitom platí místem – jakmile uděláte špatný výpočet, hra vám odebere jednu či více dlaždic. Hra končí ve chvíli, kdy nemáte žádnou dlaždici, přičemž logicky musíte dosáhnout co největšího skóre.

The Mesh sází na úžasný design a grafické ovládání. Hra je velmi minimalistická a například při pohybu s číslicemi můžete být svědky velmi efektivního nafukování dlaždic a dalších zajímavých efektů. Ve hře budete také pracovat se základními matematickými operacemi, tedy sčítání, odčítání, dělení a násobení. Při poklepání na dané číslo můžete změnit, zda chcete sčítat nebo odečítat.

Při prvním spuštění na vás také čeká přehledný tutoriál, ke kterému se kdykoliv můžete vrátit. Kromě klasického módu si také můžete zahrát zenový mód. V celé hře si také můžete vychutnat příjemnou doprovodnou hudbu, která ještě více umocňuje samotný zážitek ze hry.

Během hraní The Mesh na vás také čekají různé bonusové sekce, noční režimy, odemykání nových zvířat a uživatelská vylepšení. The Mesh je přitom kompatibilní se všemi iOS zařízeními a v App Storu ho lze stáhnou zcela zdarma. Příjemný je i fakt, že hra neobsahuje žádné další in-app nákupy.

The Mesh
The Mesh
Developer: Creatiu Lab
Price: 49,00 Kč