Zavřít reklamu

Ve světě hry The Flame in the Flood potkalo lidstvo katastrofa biblických rozměrů. Stejně jako Noe a jeho současníci z Knihy knih se civilizace musela postavit obrovské potopě, která smetla ze zemského povrchu takřka všechno, co bylo lidem milé, hlavně takřka všechno obyvatelstvo. V tomhle světě se ocitáte v roli dívky Scout, která se po vylidněném povrchu pohybuje společně se svým psem Aesopem. Jednoho dne však dvojice při svém bloumání zaslechne z rádia už takřka neznámý zvuk, praskání dalšího vysílače.

Příběh hry tak slibuje cestu za původem onoho neznámého signálu. Musíme ale rovnou poznamenat, že o příběh v The Flame in the Flood moc nepůjde. Hra je totiž zástupcem žánru rogueliků. Hlavní slovo tak bude mít mistrné ovládnutí herních systémů při stále se opakujících průchodech. V případě The Flame in the Flood půjde však spíše o průplavy. Po náhodně generované mapě se totiž budete pohybovat na vlastnoručně sestaveném voru a pokoušet se přežít tváří v tvář nebezpečné divočině.

Po krku vám na jednotlivých zastávkách půjde divoká zvěř nebo rozmary počasí, Nepřítelem číslo jedna se ale ve hře stávají nelítostné říční proudy. Váš vor toho moc nevydrží, je tak třeba opatrně manévrovat a čas od času zastavit a strávit nějaký čas jeho opravou. Stejně tak ale musíte trávit čas sběrem jídla a surovin, které vám pomohou vyrobit si nové předměty. Bez nich si totiž na cestě neškrtnete. I přes to, že hra dokáže vytvářet nepříjemné chvilky, však stále vypadá skvěle, a v kombinaci se soundtrackem od country skladatele Chucka Ragana.

 Hru The Flame in the Flood můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více