iWant

Apple představil červený iPhone 7 (PRODUCT)RED Special Edition

iWant

Konec spekulacím, iPhone bude skutečně možné pořídit v nové barvě. Apple představil speciální edici (PRODUCT)RED, která má hliníkový povrch pokrytý matnou červenou a symbolizuje desetiletou spolupráci mezi kalifornskou firmou a (RED).

Kdo si nový červený iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus koupí, přispěje tím tak přímo Globálnímu Fondu na boj proti šíření HIV. V prodeji bude exkluzivní edice iPhonů od 24. března včetně České republiky.

„Vydání této speciální edice iPhonu v nádherné červené barvě je naším dosud největším (PRODUCT)RED počinem, jímž oslavujeme naše partnerství s (RED), a nemůžeme se dočkat, až se dostane k zákazníkům,“ uvedl k novému modelu šéf Applu Tim Cook, jehož firma je největší přispěvatelem Globálního Fondu – v rámci výše zmíněného partnerství přinesla již více než 130 milionů dolarů.

iphone7-red2

„Od té doby, co jsme před 10 lety začali s (RED) spolupracovat, se naši zákazníci významně zapojili do boje proti AIDS skrze nákup naši produktů, od původních iPodů nano až po dnešní produkty Beats a doplňky k iPhonu, iPadu a Apple Watch,“ připomněl Cook.

V České Apple Online Storu je možné iPhone 7 (PRODUCT)RED Special Edition objednávat od pátku. K dispozici je tato edice jen ve vyšších kapacitách, tedy se 128 nebo 256 GB. Nejlevněji tak lze červený iPhone koupit za 24 390 korun.

iphone7-red-box

Další novinky v iPhonech se týkají modelu SE, ten sice po roce nezískal žádné nové vnitřnosti, ale Apple alespoň zdvojnásobil navýšené kapacity: na 32, respektive 128 GB, a to za stejné ceny. V nových barvách se pak začnou prodávat silikonová (blankytná, oblázková, kaméliová) a kožená (malinová, kouřová, safírová) pouzdra pro iPhony 7.

 • GA

  No konečně se s těma kapacitama chytli za nos… Nebo už jim všichni řekli, že tak malé kapacity už ani nebudou vyrábět :-)

  • Teofrast

   To ale bude tento týden vratek.. Alza má například uvedeno u modelu 16GB – tento týden zakoupilo 15 zákazníků..

   • Robin Martinez

    To snad ani neodpovídá realitě, ne? Podle mě to je nějakej random number generátor, aby vypadalo, že toho ty lidi kupujou hodně.

 • Dalibor

  Nerozumím tomu bílému předku. Odjakživa k sobě ladí červená s černou a je to velmi atraktivní kombinace. Bílá tam vypadá, jak by to k tomu nepatřilo.

  • Nepovídejte =) a proto formule Ferrari už dlouhá léta kombinují právě červenou a bílou..protože je to prostě ošklivé..hm?
   Černá dobře ladí s tmavě červenou..což není tento případ.

   • Dalibor

    Povídám. Formule Ferrari není zdaleka jen kombinace červené a bílé, k tomu je jako každá formule celá olepená reklamami, takže skutečně trefný příměr a designová ikona. Product RED je hodně tmavá barva, něco s ním mám, takže vím.

    Teď jsem si ještě všiml, že kroužek kolem home buttonu je stříbrný, přitom na ostatních barevných variantách se shoduje s barvou těla.

   • Zdeno

    Přesně to mě také napadlo. Hezky je to vidět na zadní straně: červená
    versus černá čočka. Myslím si rovněž, že by to byla lepší kombinace…

   • Lukáš Severa 

    Bílá byla kvůli sponzorům a to byla hlavně firma Marlboro, od té doby jim to zůstalo.. ale největší dominanta je červené šasí a černé pneumatiky.

  • jager a becher

   Přesně s tou bílou je to hrozné.

   • Robin Martinez

    Mně osobně se to líbí. Ale každá ves jiný pes.

  • Lukáš Severa 

   Jednoznačný souhlas, k červené patří černá, ale třeba si přesednou z kabelu a dojde jim to?

  • Pítrs

   červená + černá rozhodně! Jestli jí udělají, přecházím z 6+64 na 7+256, ale jinak nic nekoupím. S bílou vepředu to není vůbec šik a za ty prachy nechci mít něco ošklivého. Když už to stojí, ať se to taky líbí , ne?!)

 • kajop

  opakovane na adresu pisu… udelat neco cerveny ostatni produkty neopravi… https://anitechtalk.wordpress.com/2016/12/16/does-applecare-care/