iWant

Apple představil červený iPhone 7 (PRODUCT)RED Special Edition

iWant

Konec spekulacím, iPhone bude skutečně možné pořídit v nové barvě. Apple představil speciální edici (PRODUCT)RED, která má hliníkový povrch pokrytý matnou červenou a symbolizuje desetiletou spolupráci mezi kalifornskou firmou a (RED).

Kdo si nový červený iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus koupí, přispěje tím tak přímo Globálnímu Fondu na boj proti šíření HIV. V prodeji bude exkluzivní edice iPhonů od 24. března včetně České republiky.

„Vydání této speciální edice iPhonu v nádherné červené barvě je naším dosud největším (PRODUCT)RED počinem, jímž oslavujeme naše partnerství s (RED), a nemůžeme se dočkat, až se dostane k zákazníkům,“ uvedl k novému modelu šéf Applu Tim Cook, jehož firma je největší přispěvatelem Globálního Fondu – v rámci výše zmíněného partnerství přinesla již více než 130 milionů dolarů.

iphone7-red2

„Od té doby, co jsme před 10 lety začali s (RED) spolupracovat, se naši zákazníci významně zapojili do boje proti AIDS skrze nákup naši produktů, od původních iPodů nano až po dnešní produkty Beats a doplňky k iPhonu, iPadu a Apple Watch,“ připomněl Cook.

V České Apple Online Storu je možné iPhone 7 (PRODUCT)RED Special Edition objednávat od pátku. K dispozici je tato edice jen ve vyšších kapacitách, tedy se 128 nebo 256 GB. Nejlevněji tak lze červený iPhone koupit za 24 390 korun.

iphone7-red-box

Další novinky v iPhonech se týkají modelu SE, ten sice po roce nezískal žádné nové vnitřnosti, ale Apple alespoň zdvojnásobil navýšené kapacity: na 32, respektive 128 GB, a to za stejné ceny. V nových barvách se pak začnou prodávat silikonová (blankytná, oblázková, kaméliová) a kožená (malinová, kouřová, safírová) pouzdra pro iPhony 7.