iWant

Apple Watch Series 2 používají kvůli vodotěsnosti miniaturní vodotrysk

iWant

Jedna z největších novinek v Apple Watch Series 2 je vodotěsnost, díky které mohou druhou generaci jablečných hodinek naplno využívat i plavci. Kvůli maximální odolnosti vůči vodě museli inženýři do Watch dokonce implementovat vodotrysk.

Nejedná se o nic nečekaného, Apple tuto technologii popsal už během představování Watch Series 2, nicméně až nyní, když se hodinky dostaly k prvním zákazníkům, můžeme vidět „vodotrysk“ v praxi.

Apple kvůli tomu, aby byly jeho nové hodinky vodotěsné až do hloubky 50 metrů (a tedy uzpůsobené k plavání), vyvinul jednak nová těsnění a silnější lepidla, díky nimž se do útrob zařízení žádná voda nedostane, ale dvě zdířky přeci jen musely zůstat otevřeny.

Aby reproduktor fungoval, potřebuje pochopitelně pro produkci zvuku vzduch. Vývojáři Applu proto přišli s novou technologií, kdy vodu, která do reproduktoru pronikne během plavání, následně vibrací vytlačí sám reproduktor.

Tuto technologii Apple navázal na dva plavecké režimy ve Watch Series 2, kde si uživatel vybírá mezi plaváním v bazénu nebo na otevřeném prostoru. Pokud je režim aktivní, obrazovka se vypne a zamkne. Jakmile pak plavec vyleze z vody a poprvé pootočí korunkou, reproduktor vodu automaticky vytlačí.

watch-series2-water-keynote

Apple způsob, jak vytlačení vody z reproduktoru, na keynote ukázal jen v nákresu. Na YouTube se však nyní objevilo video (přiloženo výše), kde si hodinky s vodotryskem můžeme prohlédnout v detailním záběru v reálu.

 • mrzic

  Konečně hodinky s vodotryskem :-). Léta to byla utopie a slýchávali jsme:“ Co bys chtěl, hodinky s vodotryskem?“

 • Aleš

  takže abych se s nima mohl koupat je musím přepnout do nějakého spešl režimu? co když na to zapomenu? voda zůstane v hodinkách napořád?

  • Petr Hlavička

   Řekl bych že nic moc. Tahle „uzávěrka“ je spíše pro případ že by na hodinky voda stříkala pod velkým tlakem nebo by se člověk potopil do větší hloubky.

  • Petr Šourek

   Předpokládám, že to bude automatika, neboť bychom už dávno slyšeli o VodotryskGate :-D

  • Jiří Brož

   Ne hodinky jsou vodotěsné pořád, max si definujete jestli jste outdoor nebo indoor. Není potřeba dotahovat korunku apod…