iWant

Google oznámil Chrome a Google Drive pro iOS

iWant

Na keynote během druhého dne konference Google I/O představila společnost hned dvě zajímavé aplikace pro iOS. První z nich je prohlížeč Chrome, aktuálně nejpopulárnější internetový prohlížeč na světě. Do velké míry se bude podobat současné verzi Chrome pro Android. Nabídne univerzální adresní řádek, panely shodné s desktopovou verzí, které nejsou omezené tak, jako v Safari, kde můžete najednou otevřít pouze osm, a také synchronizaci mezi všemi zařízeními. To platí nejen pro záložky a historii, ale i pro přihlašovací údaje.

Druhou aplikací je pak Google Drive, klient pro cloudové úložiště, které Google nedávno spustil a rozšířil tak možnosti dosavadních Google Docs. Aplikace umí prohledávat veškeré soubory unikátním způsobem, služba totiž obsahuje také technologii OCR a umí tak najít text i v obrázcích. Z klienta lze soubory rovněž sdílet. Není zatím jasné, zda bude možné například přímo editovat dokumenty. V současné době není kvalitní aplikace, která by umožňovala úpravu textových dokumentů, tabulek a prezentací stejně jednoduše, jako to nabízí verze pro prohlížeč. Společně s novým klientem ohlásil Google také offline editaci dokumentů. Snad se dostane i do mobilních zařízení.

Obě aplikace se mají v App Store objevit ještě dnes, patrně zdarma stejně jako všechny aplikace od Google. Jistě potěší, že obě aplikace budou i v češtině a slovenštině.

Zdroj: TheVerge.com
 • Dave

  Google drive uz tam je a co mi vadi, ze nejde mit vic uctu :( Mam dva a toto me stve. Musim tedy mit i GDrive aplikaci a nebo se holt odhlasovat ;)

  • V zájmu google neni abys měl více účtů, ale abys dokoupil místo na jednom :) 

   • Dave

    Jasne, ale mam jeden mail z dob picasy, youtube a gmailu … a pak jeste jeden ucet na sve domene, co mam taky u googlu … po kratkem porovnani s aplikaci GDrive tahle primo od googlu nic moc neumi …

 • Lol

  Google Chrome pro iOS jabadabadůůů :D Finally!

 • Sallvator

  Uz ten chrome mam a musim rict ze super prohlizec, na to jak google nesnasim za to jaky jsou a co delaj, tak ten mobilni prohlizec je dobrej, jedine co google udelal dobre

 • Ferkusil

  No, že by mi o nahradilo právě končící iDisk, to ani náhodou. Zlaté MobileMe. To Apple moc nezvládl.