iWant

Google oznámil Chrome a Google Drive pro iOS

iWant

Na keynote během druhého dne konference Google I/O představila společnost hned dvě zajímavé aplikace pro iOS. První z nich je prohlížeč Chrome, aktuálně nejpopulárnější internetový prohlížeč na světě. Do velké míry se bude podobat současné verzi Chrome pro Android. Nabídne univerzální adresní řádek, panely shodné s desktopovou verzí, které nejsou omezené tak, jako v Safari, kde můžete najednou otevřít pouze osm, a také synchronizaci mezi všemi zařízeními. To platí nejen pro záložky a historii, ale i pro přihlašovací údaje.

Druhou aplikací je pak Google Drive, klient pro cloudové úložiště, které Google nedávno spustil a rozšířil tak možnosti dosavadních Google Docs. Aplikace umí prohledávat veškeré soubory unikátním způsobem, služba totiž obsahuje také technologii OCR a umí tak najít text i v obrázcích. Z klienta lze soubory rovněž sdílet. Není zatím jasné, zda bude možné například přímo editovat dokumenty. V současné době není kvalitní aplikace, která by umožňovala úpravu textových dokumentů, tabulek a prezentací stejně jednoduše, jako to nabízí verze pro prohlížeč. Společně s novým klientem ohlásil Google také offline editaci dokumentů. Snad se dostane i do mobilních zařízení.

Obě aplikace se mají v App Store objevit ještě dnes, patrně zdarma stejně jako všechny aplikace od Google. Jistě potěší, že obě aplikace budou i v češtině a slovenštině.

Zdroj: TheVerge.com