iWant

iWant

Herní tip: Bean’s Quest

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 419 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 445

Vždy jsem měl raději nezávislé hry, takzvané indie games, než ty od velkých herních koncernů. Důvod je prostý. Nezávislí vývojáři si kolikrát dávají více záležet na grafickém a herním stylu. Nejde o tuctové hry, jejichž účelem je vytáhnout z lidí peníze a otravovat všudypřítomnými reklamami. Menší a nezávislá studia také ve většině případů nemají takové finanční možnosti a vývoj hry trvá déle. Tím nicméně nechci říct, že bych si nikdy nezahrál hry například od Nintenda či Square Enix, ale podobné tituly obvykle snadno rozlišíte.

Poslední týden také ukázal, že i samotný Apple chce více podporovat nezávislé vývojáře a jejich hry. V App Storu se objevila speciální sekce, kde kalifornská společnost prezentuje zajímavé a neotřelé hry. Apple slibuje, že tuto sekci zachová a bude ji aktualizovat. Hry jsou také aktuálně nabízeny ve slevě a najdete tu jak starší, tak novější záležitosti.

Mezi nezávislé hry se řadí i Bean’s Quest, který se tento týden vypracoval až do sekce App of the Week. Na týden je tak ke stažení zdarma. V roli mexické skákající fazole máte za úkol překonat více než 150 levelů v pěti různých světech. Vtip je v tom, že retro fazole bez přestání skáče a jediné, co můžete ovládat, je pohyb dopředu či dozadu. Každý skok si musíte velmi dobře načasovat a rozmyslet. Chyba totiž znamená smrt a musíte začít buď od začátku nebo od posledního checkpointu.

Bean’s Quest patří mezi retro skákačky a zaujme i originálním zvukovým doprovodem, který byl stvořen speciálně pro tuto hru. Kromě toho, že musíte bezpečně proskákat každé kolo až do zdárného konce, čeká na vás i řada doprovodných a vedlejších úkolů. Každý level je doslova posetý diamanty a drahokamy, které musíte sesbírat. Rovněž je fajn zničit nepřátelské postavy, a to tím, že jim jednoduše skočíte na hlavu. V případě, že se dotknete těla, opět umřete.

V každé úrovni se také nachází roztomilý dráček, kterého můžete, ale i nemusíte osvobodit. V drtivé většině případů se však nachází na těžko dostupném místě, které vyžaduje hodně cviku, trpělivosti a praxe. Ne každý skok se bohužel hned napoprvé povede a časem si zvyknete překonávat překážky na opakované pokusy. Na konci každého levelu se také dozvíte, na kolik skoků jste dané kolo překonali. Jako u každé hry, i zde se vám počítá skóre.

U Bean’s Quest se mi také líbí, že podporuje synchronizaci herních postupů skrze iCloud. Snadno tak můžete začít hrát na iPhonu a pokračovat ve stejné úrovni například na iPadu. Bean’s Quest je také zbaven jakýchkoliv in-app nákupů a reklamních sloganů. Můžete se těšit na skvělou zábavu, která vám vydrží několik hodin. Samozřejmostí je i zvyšující se úroveň a náročnost jednotlivých levelů. Osobně si myslím, že hra stojí za vaši pozornost a vyzkoušení.

Bean's Quest
Bean's Quest
Developer: Kumobius
Price: 79,00 Kč