iWant

Jen 20 % Čechů se vyplatí neomezené tarify. A co vám?

iWant

Statistiky mobilních operátorů mluví jasně. Neomezené tarify se ve skutečnosti příliš nevyplatí. Reálně je provolá jen pětina zákazníků. Ti ostatní zbytečně přeplácí. Jak jste na tom vy?

Na jaře roku 2013 přišli tuzemští operátoři s výhodnými neomezenými tarify. Do té doby byly pro většinu zákazníků takřka nedostupné. Jen málokdo byl za takový tarif ochotný zaplatit čtyřmístnou částku. Když se ale na trhu objevily neomezené tarify O2 za lákavou cenu 749 Kč, mnoho lidí dlouho nepřemýšlelo a o nabídku zažádalo.

Netrvalo dlouho a velký mobilní boom se rozhodli využít i další velcí operátoři. Neomezené tarify T-Mobile společně s tarify Vodafone byly prakticky totožné jako nabídka od O2. Pro zákazníky to byla stejná výzva jako červený hadr pro býka. Houfně se upisovali operátorům na dva roky, aniž by důkladně zvážili, zda se jim takový tarif vůbec vyplatí.

Více než 80 % zákazníků by mohlo mít výhodnější tarif

Nabídka neomezeného volání, SMS zpráv a velkého objemu mobilních dat se zdá atraktivní. Konečně nebylo třeba řešit, jestli hovor není už příliš dlouhý nebo zda se s množstvím zaslaných zpráv člověk vejde do měsíčního limitu.

Přesto se podle statistik mobilních operátorů vyplatí takový tarif jen přibližně každému pátému zákazníkovi. Ostatní by mohli u svého operátora narazit na nabídky, které by pro ně byly pravděpodobně výhodnější.

Kolik můžete za volání ušetřit vy?

Pokud nyní přemýšlíte nad tím, jestli náhodou nepatříte také mezi ty, kteří neomezený tarif nevyčerpají, můžete si to ověřit. Využijte intuitivní online srovnání tarifů na portálu Ušetřeno.cz. Do kalkulačky zadáte měsíční útratu, počet provolaných minut, zaslaných textových zpráv a objem využitých mobilních dat. Na základě těchto údajů okamžitě získáte přehledné porovnání nabídek jednotlivých operátorů. Sami zjistíte, zda byste nemohli za stejné služby platit s jiným tarifem daleko méně.

Když neomezený tarif, tak jedině neveřejný

Jste neustále „na drátě“ a neomezený tarif vám přináší velkou svobodu? Pokud se ho nechcete vzdát, využijte lákavé neveřejné nabídky, které jsou výrazně levnější než běžné ceny neomezených tarifů. Žádat o ně na pobočce je ale předem prohraný boj, pravděpodobně vám o nich totiž neřeknou.

Naštěstí je portál Ušetřeno.cz dokázal pro své klienty vyjednat a nyní si o ně můžete říct i vy. Třeba také zjistíte, že neomezené mobilní tarify pod 500 Kč pro vás představuje ideální řešení, jak za volání zbytečně neutrácet příliš mnoho peněz.

Toto je komerční sdělení, Jablíčkář.cz není autorem textu a nezodpovídá za jeho obsah.