iWant

Logitech představil FabricSkin, řadu barevných klávesnic pro iPad

iWant

Ve světě příslušenství pro iPad se člověk může snadno ztratit. Pokud hledáte například pouzdro se zabudovanou klávesnicí, brzo zjistíte, že nabídka je skutečně obrovská. Velká řada výrobků je přitom téměř identická a je obtížné si vybrat něco opravdu kvalitního a nápaditého. Společnost Logitech dnes přišla s prohlášením, že jim se podařilo takový produkt vyrobit. Jmenuje se FabricSkin Keyboard Folio a z průměru by měl vybočovat barevnou nápaditostí i kvalitou použitých materiálů.

FabricSkin je pouzdro s klávesnicí ve formě folio; česky bychom řekli, že se otevírá jako kniha. Po otevření pak připomíná Smart Case od Applu, iPad je totiž ze všech stran obalený v silikonu a mohl by tak být relativně dobře chráněn.


Zajímavé je, že pro uchycení spodní hrany iPadu tak, aby se dalo psát na klávesnici, nevyužívá klasických plastových zarážek. Místo toho je v pouzdře skryto několik magnetů, které se k sobě přichytí a drží tak iPad ve správné poloze pro psaní.

Co však na nových pouzdrech zaujme asi nejvíce, jsou použité barvy. Logitech nesází na tradiční černobílou kombinaci, FabricSkin Keyboard Folio je k dispozici v celé řadě barev od šedé (Urban Grey) přes modrou (Electric Blue) po rudooranžovou (Mars Red Orange). Na výběr je navíc i několik materiálů, například nehlazená kůže nebo jemně tkaná bavlna.

[youtube id=“2R_FH_OB3EY“ width=“600″ height=“350″]

Ani samotná klávesnice není tak docela tradiční. Nenajdeme na ní totiž vysoké klávesy, jak je známe například z notebooků. To by mohlo znamenat, že se u klávesnice nedočkáme dostatečné zpětné vazby, podle výrobce ale i přes nezvykle štíhlé provedení určitou zpětnou vazbu poskytují.

Pouzdro bylo teprve dnes představeno, a tak s hodnocením musíme ještě pár týdnů počkat. Podle českého dodavatele bude Logitech FabricSkin Keyboard Folio pro iPad k dostání od května tohoto roku, a to za cenu 3 899 Kč. Až se tak stane, klávesnici pečlivě vyzkoušíme a přineseme vám recenzi i s detailními fotografiemi.

Zdroj: Tisková zpráva Logitech