iWant

Logitech představil FabricSkin, řadu barevných klávesnic pro iPad

iWant

Ve světě příslušenství pro iPad se člověk může snadno ztratit. Pokud hledáte například pouzdro se zabudovanou klávesnicí, brzo zjistíte, že nabídka je skutečně obrovská. Velká řada výrobků je přitom téměř identická a je obtížné si vybrat něco opravdu kvalitního a nápaditého. Společnost Logitech dnes přišla s prohlášením, že jim se podařilo takový produkt vyrobit. Jmenuje se FabricSkin Keyboard Folio a z průměru by měl vybočovat barevnou nápaditostí i kvalitou použitých materiálů.

FabricSkin je pouzdro s klávesnicí ve formě folio; česky bychom řekli, že se otevírá jako kniha. Po otevření pak připomíná Smart Case od Applu, iPad je totiž ze všech stran obalený v silikonu a mohl by tak být relativně dobře chráněn.


Zajímavé je, že pro uchycení spodní hrany iPadu tak, aby se dalo psát na klávesnici, nevyužívá klasických plastových zarážek. Místo toho je v pouzdře skryto několik magnetů, které se k sobě přichytí a drží tak iPad ve správné poloze pro psaní.

Co však na nových pouzdrech zaujme asi nejvíce, jsou použité barvy. Logitech nesází na tradiční černobílou kombinaci, FabricSkin Keyboard Folio je k dispozici v celé řadě barev od šedé (Urban Grey) přes modrou (Electric Blue) po rudooranžovou (Mars Red Orange). Na výběr je navíc i několik materiálů, například nehlazená kůže nebo jemně tkaná bavlna.

[youtube id=“2R_FH_OB3EY“ width=“600″ height=“350″]

Ani samotná klávesnice není tak docela tradiční. Nenajdeme na ní totiž vysoké klávesy, jak je známe například z notebooků. To by mohlo znamenat, že se u klávesnice nedočkáme dostatečné zpětné vazby, podle výrobce ale i přes nezvykle štíhlé provedení určitou zpětnou vazbu poskytují.

Pouzdro bylo teprve dnes představeno, a tak s hodnocením musíme ještě pár týdnů počkat. Podle českého dodavatele bude Logitech FabricSkin Keyboard Folio pro iPad k dostání od května tohoto roku, a to za cenu 3 899 Kč. Až se tak stane, klávesnici pečlivě vyzkoušíme a přineseme vám recenzi i s detailními fotografiemi.

Zdroj: Tisková zpráva Logitech
 • Martin

  Velmi dobře vypadá Brydge (www.thebrydge.com). Pouze klávesnice, nemá to být jako pouzdro. Posílají i do ČR za rozumnou cenu. Bohužel momentálně čekají na naskladnění dalších kousků.

  • Petr

   A máš stím nějakou zkušenost? Nevíš zda pomocí toho jde ovládat třeba FIFA, nebo další hry? Díky za info.

   • Petr Frank

    Nejdou tím ovládat žádné hry :-/.Výhoda je hlavně ta podsvícená klávesnice a rychlejší psaní a hlavně slušná konstrukce a výdrž baterie- bez nabíjení zatím 14 dnů a pořád drží na 50% kapacity :-).

    • Petr

     Aha díky za informace. :) To je škoda. Smysl by to pro moje používání mělo ale akorát, kdyby stím šly ovládat hry nebo kdyby na tom byl touchpad.

 • Pavel

  Mým favoritem je Logitech Ultrathin Keyboard Cover.
  http://www.logitech.com/cs-cz/product/ultrathin-keyboard-cover?crid=1221
  Dokonale sedi k tvarum iPadu, bílé i černé provedení, na jedno nabití cca 6 mesíců.
  Píše se na ní dobře, pokud někdo používal notebook bez numerické klávesnice, tak tady taky není problém

 • Domas

  Vypadá to jak Surface. Zůstanu u jednoduchosti SmartCoveru :-)

  • Pavel

   SmarttCover je super, pokud nepotřebuješ rychle psát text s českými znaky, pak je potřeba klávesnice. Na surfováni na webu naprosto stačí ta virtuální

 • Rudolf

  Bez češtiny vše uváděné pro mne o ničem,

  • Pavel

   Češtinu to samozřejmě píše. Pokud jsou potřeba české popisky, tak se dají nalepit. Já sám to používám bez nich a bez problémů si pamatuju těch pár českých znaků, které je potřeba. Taky jsem na začátku uvažoval o polepkách, ale pak se mi tu klávesnici nechtělo hyzdit.
   Používam iPada s klávesnicí na jednáních, kde si do něj píšu zápisy.
   Celkem šikovná aplikace na to je OneNote, hlavně se bez problému synchronizuje na PC i iPhone a je jedno, kde si co napíšete.

 • Loco

  to je naky podezrele levny ne? najs