iWant

iWant

Pebble – hodinky pro iPhone s technologií e-ink

iWant

Už dlouho byly mým snem hodinky, které by uměly ovládat můj telefon a přijímat z něj důležité informace. Nový projekt Pebble je splnění mého snu, který se brzy dostane na pulty obchodů.

Čas od času můžete spatřit jedince, kteří si pomocí speciálního náramku udělali hodinky z iPodu nano šesté generace. Díky svým rozměrům může plnit funkci chytrých hodinek, které kromě zobrazování času, stopek a odpočítávání přehrají i hudbu a mají zabudovaný krokoměr. Ovšem do chytrých hodinek mají ještě daleko.

Pebble je Kickstarter společnosti Pebble Technology sídlící v Palo Alto. Jeho cílem je přivést na trh unikátní hodinky, které se propojí s vaším smartphonem pomocí bluetooth a dokáží z něj zobrazovat informace a částečně ho i ovládat. Základem je jemný displej využívající technologii e-ink, jež využívají zejména čtečky internetových knih Kindle a pod. Ten sice dokáže zobrazit jen odstíny šedé, zato má velice nízkou spotřebu a dobrou čitelnost na slunci. Displej není dotykový, hodinky ovládáte pomocí postranních tlačítek.

Pomocí bezdrátovému přenosu bluetooth pak dokáže přijímat různá data z telefonu a vlastním způsobem je interpretovat. Konkrétně z iPhone může přijímat údaje o poloze GPS, sdílet internetové připojení a číst uživatelská data uložená v telefonu. Díky hluboké integraci bluetooth do systému tak můžete na displeji hodinek Pebble zobrazit příchozí hovory, SMS zprávy, e-maily, předpověď počasí nebo události z kalendáře.

Vynálezcům se také povedlo zakomponovat sociální sítě Twitter a Facebook, ze kterých můžete rovněž přijímat zprávy. Zároveň bude dostupné API, které mohou vývojáři třetích stran implementovat do svých aplikací. Přímo pro Pebble bude existovat stejnojmenná aplikace, přes kterou si budou uživatelé moct hodinky nastavit, nahrávat nové aplikace nebo měnit vzhled ciferníku. Díky veřejnému API bude možností spousta.

[vimeo id=40128933 width=“600″ height=“350″]

Využití hodinek je skutečně obrovské, lze s nimi ovládat hudební přehrávač, sportovci mohou kontrolovat své tempo a uběhnuté/ujeté kilometry a případně číst příchozí SMS, aniž by museli vytáhnout telefon z kapsy. Je jen škoda, že se tvůrci rozhodli pro starší protokol Bluetooth 2.1 místo energeticky úsporného Bluetooth 4.0, kterým disponují nejnovější iOS zařízení a je zpětně kompatibilní se staršími verzemi.

Ačkoliv je Pebble ve fázi Kickstarter, velice rychle se mu podařilo dosáhnout cílové částky (100 000 dolarů za několik málo dní) a tak nic nebrání, aby se chytré hodinky dostaly do sériové výroby. K dispozici budou čtyři barvy – bílá, červená, černá a o čtvrté mohou zájemci hlasovat. Hodinky budou kompatibilní s iPhone, ale i s telefony s operačním systémem Android. Cena je stanovená na 150 amerických dolarů, 15 dolarů si pak připlatíte za mezinárodní poštovné.

[do action=“infobox-2″]

Co je to Kickstarter?

Portál Kickstarter.com je určen umělcům, vynálezcům a dalším kreativním lidem, kteří potřebují financovat své projekty. Po vypsání projektu mají mecenáši vymezený čas na to, aby projekt podpořili částkou, jakou si sami zvolí. Pokud se v dané době najde dostatečný počet sponzorů, je autorovi projektu vyplacena celá částka. Mecenáši nic neriskují – částka je jim stržena z účtu jen při dosažení cílové sumy. Autor zůstává vlastníkem svého duševního vlastnictví. Vypsání projektu je zdarma.

– Workline.cz

[/do]
Zdroj: MacStories.net