iWant

iWant

Phillips Fidelio DS9000 – zvuková pohádka

iWant

V rámci redakčního testování se mi dostal do rukou Phillips Fidelio DS9000. Dokovací repro stanice pro iPhone a iPod Touch. A hned v úvodu musím předeslat, že jsem byl naprosto unesen.

Fidelio je po designové stránce velice povedený produkt. Přední strana je potažena jemnou textilní látkou a strana zadní imituje dřevěný povrch. Samozřejmě nechybí dokovací konektor, do kterého iPhone nebo iPod Touch nádherně padne a drží i díky podpoře v horní části. Na Fideliu nenajdete v podstatě žádné ovládací prvky, pouze tlačítka pro změnu hlasitosti. Jinak zařízení ovládáte buď přímo z iPhone nebo pomocí dálkového ovladače. Díky dálkovému ovladači lze pohodlně měnit hlasitost, přeskakovat písničky, ale zároveň se i pohybovat v albech a interpretech, což mi přišlo jako velice šikovné řešení. Další výbornou vlastností je možnost připojení hudebního zdroje přes klasický 3,5 jack konektor. Tuto možnost využijete pokud k vám zavítá návštěva a hodlá vám pustit svoji oblíbenou písničku z vlastního zařízení.

Phillips Fidelio DS9000

Vlastní zvuk je naprosto úchvatný. Když jsem poprvé pustil písničku ani jsem nevěřil, že to přehrávám z iPhone. Nemohl jsem se toho kvalitního zvuku nabažit. Lepší soustavu, která navíc jako zdroj používá MP3 jsem zatím nikdy neslyšel. Nevytkl bych zvukovému projevu v podstatě nic. Zbytečně nikde nerezonuje, nehučí a všechny zvukové parametry, které očekáváte tam zkrátka jsou. Jediné co mi malinko vadilo, byla větší míra basů než bych si představoval, ale díky aplikaci přímo od Philips, která obsahuje vlastní equalizer, jsem tento nedostatek hravě vyřešil.

Phillips Fidelio DS9000

Fidelio DS9000 bych určitě doporučil spíše lidem, kteří očekávají velký zvukový požitek, ale zároveň chtějí mít hudbu pouze na jednom místě. Tato dokovací stanice má příjemný design a velmi dobrý zvuk. Řekl bych, že primárně je určená hlavně do větších místností a domů. Ideálně si dokážu představit Fidelio ve velkém obývacím pokoji nebo hale. Dokáže krásně nazvučit velký prostor a navíc nijak nebije do očí.

I přes relativně vysokou cenu, cca 11 000 Kč, mohu Fidelio DS9000 doporučit bez výhrad.