iWant

Phillips Fidelio DS9000 – zvuková pohádka

iWant

V rámci redakčního testování se mi dostal do rukou Phillips Fidelio DS9000. Dokovací repro stanice pro iPhone a iPod Touch. A hned v úvodu musím předeslat, že jsem byl naprosto unesen.

Fidelio je po designové stránce velice povedený produkt. Přední strana je potažena jemnou textilní látkou a strana zadní imituje dřevěný povrch. Samozřejmě nechybí dokovací konektor, do kterého iPhone nebo iPod Touch nádherně padne a drží i díky podpoře v horní části. Na Fideliu nenajdete v podstatě žádné ovládací prvky, pouze tlačítka pro změnu hlasitosti. Jinak zařízení ovládáte buď přímo z iPhone nebo pomocí dálkového ovladače. Díky dálkovému ovladači lze pohodlně měnit hlasitost, přeskakovat písničky, ale zároveň se i pohybovat v albech a interpretech, což mi přišlo jako velice šikovné řešení. Další výbornou vlastností je možnost připojení hudebního zdroje přes klasický 3,5 jack konektor. Tuto možnost využijete pokud k vám zavítá návštěva a hodlá vám pustit svoji oblíbenou písničku z vlastního zařízení.

Phillips Fidelio DS9000

Vlastní zvuk je naprosto úchvatný. Když jsem poprvé pustil písničku ani jsem nevěřil, že to přehrávám z iPhone. Nemohl jsem se toho kvalitního zvuku nabažit. Lepší soustavu, která navíc jako zdroj používá MP3 jsem zatím nikdy neslyšel. Nevytkl bych zvukovému projevu v podstatě nic. Zbytečně nikde nerezonuje, nehučí a všechny zvukové parametry, které očekáváte tam zkrátka jsou. Jediné co mi malinko vadilo, byla větší míra basů než bych si představoval, ale díky aplikaci přímo od Philips, která obsahuje vlastní equalizer, jsem tento nedostatek hravě vyřešil.

Phillips Fidelio DS9000

Fidelio DS9000 bych určitě doporučil spíše lidem, kteří očekávají velký zvukový požitek, ale zároveň chtějí mít hudbu pouze na jednom místě. Tato dokovací stanice má příjemný design a velmi dobrý zvuk. Řekl bych, že primárně je určená hlavně do větších místností a domů. Ideálně si dokážu představit Fidelio ve velkém obývacím pokoji nebo hale. Dokáže krásně nazvučit velký prostor a navíc nijak nebije do očí.

I přes relativně vysokou cenu, cca 11 000 Kč, mohu Fidelio DS9000 doporučit bez výhrad.

 • Komar
 • mr.pessimist

  jj do vecsich miestnosti. po8rate satelity co chcu oj€bat ludi bez usi(sluchu) e maju doma v hale poctive drevene repro :*

 • RAV3N

  Ahoj Ondro :) Omlouvám se za svůj příkrý názor. Nemohu se zbavit pocitu že recenze je psána na zakázku, nebo jen tak z nudy…Protože pokud na zakázku, tak jsi dotyčnému moc reklamy nenadělal.. Bohužel chybí sebemenší invence, bez srovnání s jiným produktem, bez fotek..Prostě jako by jsi jen chtěl vykřičet do světa, že Ti rodiče koupili hračku a prostě zrovna tento produkt je NEJ!!!…(nebrat osobně, je to jen přirovnání)…Nerozumím tomu, že redakce mohla takovýto článek vůbec vypustit do světa. Prosím zkuste si sehnat šéfredaktora. Proč jablíčkář.cz neroste s dobou, místo toho aby jste pomaličku zkvalitňovali své příspěvky a články, vypouštíte zoufalé výkřiky a štěky. Ondro, součástí tvorby je i opovržení. Stáhni tento článek a napiš ho znovu s láskou, s pocitem, že chceš něco sdělit čtenářům. Pokud máš pocit, že toto je dobrý kus odvedené práce, alespoň se podívej, jak má opravdová recenze (redakční test) vypadat…

  B&W Zeppelin – http://avmania.e15.cz/bw-zeppelin-test-audiosystemu-pro-ipod

  PS: Nechci rozpoutávat žádný FLAME. Je to jen subjektivní názor.

  • SteveJSF

   Jen tak zbezne jsem na to mrknul a bohuzel musim souhlasit. Vic to komentovat nebudu, aby me nekdo nechytal za slovo.

   Kdyz jablickar zacinal, vypadal docela jinak. Nerikam, ze se nema vyvijet, ale nemyslim si, ze to jde tim spravnym smerem. V kazdem pripade si rad vetsinu clanku prectu a cenim si dobre odvedene prace.

 • tony montana

  Tohle je opravdu lacina recence… mel by sis poslechnout dock od BOSE a nebo toho ZEPPELINA a pak pis nepsal takove pi*oviny o tomhle philipsu!

 • Dan

  Slyšel jsem hodně podobných produktů, ale nazvat to zvukovou pohádkou mi přijde úsměvný. Jen pořádný kabely k reprobednám stojí víc než tahle krabička, o vlastních repropednách ani nemluvím :-)

 • Bedjasson

  To Dan: Jen blázen dá za kabely tolik, co máte na mysli-výsledný efekt je minimální oproti normálním měděným káblům s vhodným průřezem (z legrace jsme dělali test-zavázat oči a pustit stejnou věc přes tísícové kabely a tlustou dvoulinku). Slušný starší zesilovač kolem 20kg váhy (2x100W a víc) se dá pořídit kolem 4000,-Kč, bedny to je jiná. Já koupil před x-lety bedny jednoho kutila, který svému řemeslu rozumí a přehrály ve studiu spolu s Aurou zesíkem za 1500,-Kč všechny bedny do 20 000,-Kč a vyřadily bedny, které jsem za drahý peníz koupil. Pokud člověk neví, co s penězi v Hi-fi je utopí všechny. Dá se k tomu ale přistoupit s rozumem a hraje to pěkně za cca 10 000,-Kč. V mém případě staré jazz nahrávky nezlepší vůbec nic…a to jsem u kamaráda v Belgii zkoušel sestavy za čtvrt mega a více…posluchači se taky liší na ty, co poslouchají noty a rytmy a pak na ty, co je zajímá jen zvuk.