iWant

Přizpůsob se, nebo zemři. BlackBerry skomírá

iWant

Jean-Louis Gassée na svém blogu o dalším špatném čtvrtletí pro BlackBerry:

„Minulý týden společnost zveřejnila svá čísla z posledního kvartálu a jsou zajímavá, ačkoliv ne ve smyslu, který by se Henisovi (CEO BlackBerry, pozn. red.) líbil. Předpověď byla příjem 3,4 miliard dolarů a zisk 0,07 dolarů na akcii; skutečnost byla 3,1 miliard z prodeje a co je důležitější, ztráta 0,13 dolarů na akcii.

Čísla zaujala burzovní obchodníky natolik, že akcie BBRY ztratily 28 % své hodnoty během jediného dne na burze, čímž se dostali na úroveň před rokem.“

Úspěch výrobců telefonů se zjevně odvíjí od toho, jak rychle dokázali reagovat na představení prvního iPhonu. Zatímco Samsung konal poměrně rychle, Nokia se dostává z nejhoršího s odřenýma ušima, BlackBerry se pak propadá na samotné dno. Ne nadarmo se v byznysu říká: „Přizpůsob se, nebo zemři.“

 • Tomáš

  Hodnotit spol. v Q1 a ještě v době kdy na trh teprv nastupují nové modely (Z10, Q10, Q5) a OS10 je ve vývoji je zcela předčasné.

  Ač akcie klesly,tak to ještě nemusí nic znamenat. Pokud by se ale tento trend objevil i v Q3 nebo 4, tak by to byl problém.

  Jak již bývá zvykem na „jablečných webech“, tak se vše musí porovnávat s „nejúžasnějších a nejlepším iPhonem“…

  iP5 jsem vyměnil cca před měsícem za Q10 a jsem naprosto spokojen a iOS už bych se nikdy nevrátil.

  • Vašek

   1. Hodnotit společnost jde zcela snadno i v Q1 a to právě tehdy, když značně nedosáhne stanoveného odhadu, což se zde zcela jasně stalo, je úplně jedno jestli jsou nové modely teprve na začátku prodeje, společnost prostě markantně nesplnila očekávání, tedy je to NEÚSPĚCH.
   2. Ač akcie klesly, tak to ještě opravdu nemusí znamenat nic, pokud ale klesly o více než jednu čtvrtinu své hodnoty během jednoho dne, tak se vsaďte, že si v BB začali trhat vlasy.
   3. Jestli jste vyměnil iPhone 5 za Q10, nikdo Vám to nebere ovšem nechápu proč nadále sledujete tento web o „nejhorší“ společnosti na světě a navíc do ní příspíváte takovými názory, které jsou absolutně mimo realitu, BB se nachází v neuvěřitelné krizi a její zlehčování z Vás opravdu neudělá génia a společnost nezachrání.

  • Radek

   To je samozřejmě v pořádku.. každý máme jisté vize. Někdo rád nastupuje na potápějící se loď. Je to romantické, rozhodně. Taky sem si nedávno pořídil Nokii. Ale rozhodně to není proto že bych nebyl spokojený s iOS. Vlastně jste ani neuvedl čím Vás naštval ? :-)