iWant

S novými Parallels Desktop 11 na Macu spustíte Windows 10 včetně Cortany

iWant

parallels-11-cortana

Parallels oznámili novou verzi svého virtualizačního nástroje pro Mac, který přináší podporu pro Windows 10. Díky Parallels Desktop 11 spustíte na Macu OS X El Capitan a zároveň Windows 10 s tím, že plně funkční a neustále aktivní může být také inteligentní osobní asistenka Cortana, což je redmondská verze Siri. Ta se však zatím do počítačů nedostala.

Parallels Desktop 11 je virtualizační nástroj, který umožňuje vedle sebe využívat dva operační systémy – OS X El Capitan a Windows 10 –, aniž by uživatel muset restartovat počítač. Můžete tedy v jednom okně používat aplikaci pro Mac a ve druhém jinou aplikaci určenou pouze pro Windows.

parallels-11-windows10

Nejnovější verze Parallels Desktop přináší také Quick Look (Rychlý náhled) pro Windows dokumenty, Travel Mode dočasně vypínající náročné procesy pro prodloužení výdrže baterie, lokalizační služby pro Windows aplikace a jednodušší upgrade z Windows 7 nebo 8.1.

Z hlediska výkonu mají být Parallels Desktop 11 o 50 % rychlejší při bootování nebo vypínání, mají zajistit až o 15 % vyšší výdrž na baterii a až o 20 % rychlejší.

V rámci 14denního trialu si můžete nové Parallels Desktop vyzkoušet, zda se vám za ně vyplatí dát 80 dolarů (necelých 2 000 korun). Pokud vlastníte Parallels Desktop 9, bude vás upgrade stát jen 50 dolarů (1 220 korun). K dispozici jsou za 100 dolarů ročně také Business a Pro edice s rychlejší 64GB virtuální RAM pro každý virtuální stroj a rozšířenou čtyřiadvacetihodinovou telefonní a e-mailovou podporou.

[youtube id=“b-qTlOoNSLM“ width=“620″ height=“360″]
Zdroj: MacRumors