iWant

Spotify stále roste rychleji než Apple Music. Apple odmítl koupi Tidalu

iWant

Apple Music a Spotify, rivalové na poli hudebních streamovacích služeb, vykazují pravidelné nárůsty svých předplatitelských základen. Švédské Spotify má proti službě od Applu výhodu v tom, že je na trhu o několik let déle, a nadále roste o zhruba půl milionu uživatel za měsíc víc než Apple Music.

Od března vzrostla platící základna Spotify o 10 milionů uživatelů. Nyní tak Spotify používá 40 milionů předplatitelů, jak na Twitteru poznamenal výkonný ředitel Daniel Ek. Apple Music, které v září ohlásilo 17 milionů předplatitelů, tak i přes svůj neustálý růst stále ztrácí.

Zatímco podle dostupných dat Spotify roste tempem zhruba tři miliony nových uživatelů za dva měsíce, Apple Music za stejný časový úsek nabere jen dva miliony posluchačů.

Apple se také vyjádřil k červencové zprávě The Wall Street Journal, že měl Apple jednat o možném nákupu hudební služby Tidal. Šéf Apple Music Jimmy Iovine sice nepopřel možné schůzky mezi oběma stranami, ale zároveň uvedl, že akvizice Tidalu není v plánu Applu. „Skutečně jedeme sami za sebe. Nemáme v úmyslu kupovat ostatní streamingové služby,“ sdělil BuzzFeedu.

Zdroj: MacRumorsBuzzFeed News
  • Sudek

    Bezplatná strategie nese ovoce, ty reklamy taky nejsou vhodnou aplikaci taky problém. Většinu roku by se mi placená verze nevyplatila, ale jakmile začíná zima a člověk lapí doma, neváhám s placenkou.AM jsem zkoušel a neosvědčilo se mi spojení s iTunes, kde mám nějakou svoji muziku a za chvíli jsem nevěděl co je moje a co stream, no maglaijs.

    • N2by

      Souhlas, nejvic mi vadi ten maglajs a i doted to, ze link z iTunes vede rovnou do music, takze si dneska udelat odkaz na placene album ani poradne nejde. Tomu se rika opruz.