Zavřít reklamu
iWant

Spotify chystá zásadní změny pro svou mobilní aplikaci

iWant

Pokud na poli streamovacích hudebních aplikací preferujete platformu Spotify, mějte se na pozoru. Na příští týden se chystá speciální událost, na které zástupci společnosti představí zcela novou a od základů překopanou aplikaci pro mobilní platformy. O nějakých novinkách a zásadnějších změnách se mluví již několik týdnů a jak se zdá, bude to právě akce chystaná na příští týden, kdy budou všechny plánované novinky představeny.

Je to zhruba měsíc co se na web dostala informace o tom, že Spotify plánuje integraci hlasového ovládání do své aplikace pro mobilní telefony. Právě to by mohla být jedna z novinek, které se fanoušci příští týden dočkají. Americký server The Verge přišel s informací o tom, že se jim do rukou dostala pozvánka na výše zmiňovanou akci. Během ní se na pódiu vystřídá několik důležitých osob z vedení společnosti, jako například ředitel pro R&D,  vice prezident pro produktový vývoj či globální ředitel pro služby pro umělce.

Původně se mluvilo o tom, že by měla společnost Spotify představit konkurenta pro HomePod. Vzhledem k zaměření nadcházejícího eventu je však poměrně jasné, že se o hardwaru příliš mluvit nebude. Hlavní hvězdou by měla být mobilní aplikace a novinky, které přinese. Kromě výše zmíněného hlasového ovládaní se očekává také zcela předělaný model pro neplatící uživatele, který by měl být údajně uživatelsky přívětivější (těžko říct, co si pod tímto prohlášením představit). Pokud jste platformě Spotify nakloněni, sledujte zprávy z příštího týdne. Událost je naplánovaná na 24. dubna.

Zdroj: The Verge